Magazín
Lucia Kodadová by rada na Arnolde príjemne prekvapila
dátum: 21.09.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Bikiny fitneska Lucia Kodadová sa stále zlepšuje, na jar 2015 už atakovala medailové umiestnenie na slovenskom šampionáte a v nastúpenom trende chce pokračovať aj v jesennej sezóne.

Ako s odstupom hodnotíš jarnú sezónu 2015? Dosiahla si v nej síce najlepší výsledok v kariére, 4. miesto na majstrovstvách Slovenska 2015 v bikiny fitness do 163 cm, ale na druhej strane, je to, ako sa hovorí, 'zemiaková' medaila.

Jarnú sezónu hodnotím pozitívne, najmä čo sa formy týka – myslím, že som sa opäť viditeľne zlepšila a to ma veľmi teší. A moja zemiaková medaila?! Myslím, že môžem byť spokojná vzhľadom na to, aká strašná 'plnka' je v mojej výškovej kategórii. Ale na druhej strane…zemiak mrzí...

 

Kedy si začala jesennú prípravu a či si v nej niečo menila oproti tým predošlým?

Začala som relatívne skoro nakoľko som trošku viac pribrala, ako zvyknem a moja prvá súťaž bude už Arnold Classic Europe (25. - 27. 9.). Nemenila som v podstate nič – veľmi sa mi osvedčil spôsob prípravy z jarnej sezóny.

 

S kým konzultuješ prípravu?

Mojou trénerkou je Barbora Sečkárová Bunčáková. Spolu riešime všetko v rámci prípravy. Navyše si rozumieme aj ľudsky – veľmi mi to pomáha.

Na snímke sú Lucia Kodadová (vpravo) a jej trénerka Barbora Sečkárová Bunčáková.

 

Ako momentálne trénuješ, aký je tvoj tréningový split, koľko fáz, ako máš pospájané partie a pod.

Momentálne idem split 3+1, čo u mňa znamená nohy, ramená a chrbát. A musím sa priznať, že v tejto príprave mám za sebou naozaj aj dosť kardia, čo doteraz nebolo zvykom :D

 

Uveď príklad nejakého cviku na ramená, váha, počet opakovaní a sérii, v objemovej a rysovacej fáze.

Práve ramená... V objeme som cvičila ťažké tlaky v sede na multipresse – niekedy iba na 6 opakovaní. Tento cvik mi zostal v podstate až doteraz, akurát samozrejme nižšia váha a zhruba 10-12 opakovaní.

 

Robíš sacharidové vlny? Koľko máš sacharidov, bielkovín, tukov na deň a z čoho ich čerpáš?

V poslednej fáze prípravy vlním sacharidy – vyššie mám v deň tréningu nôh a ramien, nižšie keď cvičím chrbát. Pokiaľ ide o množstvo bielkovín, pohybuje sa niekde na 2g/kg telesnej váhy a tuky sa musím priznať nepočítam. Vo výbere potravín veľmi neexperimentujem. Som v tomto klasik: ryža, kuracie/morčacie/hovädzie mäso, vajcia, tuniak, olivový olej...Musím sa vyhýbať lososovi, orechom a niektorým druhom zeleniny, ktoré zvyšujú histamín – takže to je trošku zväzujúce.

 

Aké doplnky výživy berieš v tejto príprave?

BCAA, glutamín, karnitín, vitamín komplex a v posledných týždňoch je mojim najlepším doplnkom redbull.

 

Si spokojná s tým, ako napreduješ a ako sa to vyvíja v tejto príprave?

Zo začiatku to bolo trošku pesimistické, ale ...som spokojná. Myslím si, že budem mať dobrú formu.

Prihlásila si sa na Arnold Classic Europe, aký výsledok by ťa v Madride potešil?

Rada by som prekvapila. Čo ma potešilo, resp. sklamalo, to ti poviem, keď sa vrátim.

 

Na akých ďalších súťažiach na jeseň budeš štartovať?

Určite budem štartovať na nominačnom Mozolani Fitness Cupe (31. 10.), Tatranskom pohári (25. 10.) a svoju účasť na Olympia Amateur v Prahe (2. - 3. 10.) ešte zvažujem, ale už sa musím rozhodnúť.

 

MS sú v Budapešti, kde by teoreticky mohlo štartovať až 12 slovenských bikinárov (6 z áčka a 6 z béčka). Šanca nominovať sa je väčšia, ale za predpokladu adekvátnej formy...

Myslím si, že formu mať budem...takže uvidíme.

 

Máš nejakú novinku (športového, pracovného, súkromného či iného charakteru), s ktorou by si sa chcela podeliť s čitateľmi?

Mám novú fanpage na fb, Lucia Kodadová – bikini fitness athlete, tak likujte, je tam kopec fakt dobrých fotiek...

Autor: Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs a Rusinafoto