Magazín
Adela Ondrejovičová si pár dní pred Olympiou zranila brucho
dátum: 08.09.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Slovenská profesionálna pretekárka v kategórii Pro Figure odletí v pondelok 14. septembra do Las Vegas, kde sa vo svojej kategórii predstaví na Olympia Weekende (17. - 20. 9.). Účasť na Figure Olympia si vybojovala triumfom na BodyPower Pro v Birminghame v polovici mája hneď pri svojom profesionálnom súťažnom debute. Momentálne sa snaží ešte doladiť posledné detaily, aby bola na Olympii v životnej forme. Škoda, že si pred pár dňami zranila brucho...

Desať dní pred Olympiou.

 

O aký druh zranenia ide?

Žiaľ, mám určité zdravotné problémy. Pravdepodobne mám natrhnuté brucho. Stalo sa to minulý týždeň v stredu alebo štvrtok. Točila som video pre Eastlabs, mala som na sebe iba krátky dres a išla som cvičiť drepy, utiahla som si opasok a pri drepovaní som si pravdepodobne natrhla brucho v spodnej časti. Asi tá hrana na tom opasku mi pri drepovaní natrhla brušnú stenu, keďže už nemám žiadny tuk. Spočiatku som si myslela, že to bude iba niečo natiahnuté, ale zatiaľ je to bez zmeny, stále to trochu bolí, preto zajtra ráno pôjdem na vyšetrenie na chirurgiu. Trénovať môžem, stále sa snažím dvíhať ťažké váhy, akurát som obmedzila brucho, ktoré som však ani predtým nejako extra necvičila, preto to zatiaľ nejako zvlášť nepoznačilo môj tréning.

Neohrozí to tvoju účasť na Figure Olympia?

Hádam to nebude až také vážne a bude sa s tým dať súťažiť. Dúfam, že sa mi to už ďalej nebude rozširovať a vydrží to. Pravdepodobne to nemám pretrhnuté úplne až dovnútra, ale iba tú vrchnú časť. Ak to bude nevyhnutné, tak po sezóne by som si to išla dať operovať.

 

Koho považuješ za favoritky na víťazstvo na Figure Olympia?

Nicole Wilkins už vyhrala štyrikrát, určite patrí aj teraz medzi favoritky. Páči sa mi tiež Candice Lewis. Myslím si, že aj ona bude veľmi dobre pripravená, vlastne ako všetky tmavé pretekárky, ktoré majú super genetiku. Tento rok bude veľmi veľká konkurencia. Je tam viac pretekárok, ktoré môžu skončiť na prvých priečkach.

 

V tvojej kategórii je v štartovej listine drvivá väčšina domácich Američaniek. Akými zbraňami chceš s nimi bojovať ty?

Myslím si, že určite budem iná ako ony, aj vzhľadovo, aj čo sa týka prezentácie, asi bude vidieť, že nie som z Ameriky. Buď zaujmem alebo sa im nebude páčiť môj štýl. Bola by som veľmi šťastná, keby som sa zmestila do top 15. Bude nás na pódiu 29. Bude to najťažšia súťaž, na akej som doteraz bola.

 

Aký režim máš aktuálne nastavený?

Ubrala som sacharidy (ryžové chlebíčky a ryžové rezance), ktorých mám najviac 50 g denne, ale chcem to úplne stiahnuť, aby mi to zišlo aj zo zadku. Keď idem deň bez sacharidov, vtedy zdvihnem tuky (orechy). Denný príjem bielkovín (kuracie mäso, vajíčka) mám 2,2 až 2,5 g na 1 kg telesnej váhy. Trénujem každý deň dvojfázovo a pôjdem bez prestávky až do odletu. Kardio robím hodinu denne. Čo sa týka silového tréningu, stále sa snažím cvičiť s čo najťažšími váhami. V príprave som sa snažila vylepšiť najmä šírku chrbta. Do Las Vegas pocestujem sama, z čoho mám trochu obavu, predsa len je to dlhá cesta s prestupovaním v Londýne.

 

* V súťažnom pláne Adely Ondrejovičovej figuruje po Olympii na jeseň 2015 aj Nordic Pro v Lahti (10. - 11. 10.) a San Marino Pro (14. - 15. 11.).

Autor: Ľubomír Chochula