Magazín
Beyeke má motiváciu postúpiť na Olympiu
dátum: 29.08.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Na IFBB Nordic Pro Championships (31. augusta) sa dozvieme, kto ďalší si vybojoval účasť na základe rebríčkov na podujatie IFBB Olympia Weekend (26. až 29. septembra) v Las Vegas.

V najprestížnejšej kategórii Mr. Olympia si už účasť zabezpečili: Phil Heath (USA), Kai Greene (USA), Shawn Rhoden (USA), Dexter Jackson (USA), Toney Freeman (USA), Branch Warren (USA), Dennis Wolf (Nemecko), Mamdouh Elssbiay (Egypt), Cedric McMillan (USA), Brandon Curry (USA), Robert Piotrkowicz (Poľsko), Victor Martinez (Dominikánská rep.), Roelly Winklaar (Holandsko), Evan Centopani (USA), Steve Kuclo (USA). Ďalší piati postúpia na základe rebríčka.

Títo borci teda nemusia merať cestu na sever Európy. Naopak, posladnou možnosťou, ako sa nominovať na najprestížnejšiu profesionálnu súťaž sveta Mr. Olympia, budú mať pretekári práve na pretekoch v Lahti. Aj preto sa na pódiu zíde silná konkurencia. Pod postupovou čiarou je stále Francúz Lionel Beyeke, ktorý, ak v Lahti dosiahne umiestnenie medzi najlepšími, postúpi na Olympiu. Debut medzi profesionálmi absolvuje Rus Alexej Lesukov
 

V kategória kulturistika open budú ma Nordic Pro v Lahti štartovať:
Baitollah Abbaspour (Irán)
Mohamad Bannout (Libanon)
Lionel Beyeke (Francúzsko)
Matthias Botthof (Nemecko)
Emiliano Dell’Uomo (Taliansko)
Mehdi Hatami (Irán)
Jeno Kiss (Maďarsko)
Alexej Lesukov (Rusko)
Jari Mentula (Fínsko)
Alexandre Nataf (Francúzsko)
Jerry Ossi (Fínsko)
Daniele Seccarecci (Taliansko)
Alexej Šabunija (Bielorusko)

Pre úplnosť treba dodať, že súťažnými kategóriami Nordic Pro Championships budú aj Pro Bikiny a Pro Figure, v ktorej zasiahne do bojov aj slovenská profesionálka Natália Lenártová-Revajová.

V rámci promo aktivít na Mozolani Pro Classic 2013 sa Olympie Expo 2013 v Las Vegas zúčastní aj Andrej Mozoláni: "Budeme tam mať samostatný prezentačný stánok. Málokto si to uvedomuje, ale dostať sa ako vystavovateľ na Olympiu, to je veľká vec. Doposiaľ žiaden slovenský vystavovateľ alebo promotér nemal na Expe v Las Vegas samostatný stánok."
Viac sa dočítateTU.
Lukáš Slovák

Súvisiace články

Neohrozené legendy Haney a Coleman

Miliónová dotácia IFBB Olympia weekend 2013

Heath chce do tretice zvíťaziť na Mr. Olympia