Magazín
Timeu v jesennej príprave poháňa dopredu nový vietor do plachiet
dátum: 03.09.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Dlhodobým cieľom pretekárky Mozolani Trainings a členky Extrifitslovakia tímu Timey Trajteľovej je stále na sebe pracovať a zlepšovať sa. Zatiaľ sa jej to darí. V máji 2015 sa stala juniorskou majsterkou Európy v Santa Susanne v kategórii do 166 cm, pričom to bol jej debut na takomto významnom podujatí po prestupe od naturálov do SAKFST. Porozprávali sme sa s ňou počas reprezentačného zrazu, ktorý bol 29. 8. v Mozolani Fitness v Žiline.

Timea Trajteľová (vľavo) a Tatiana Kožuchová.

 

„Hlavný cieľ pre túto jesennú sezónu je nominovať sa na juniorské majstrovstvá sveta (12. - 13. 12. v Salvadore), ale chcela by som sa kvalifikovať aj na majstrovstvá sveta žien (14. - 15. 11. v Budapešti). Rada by som štartovala aj na Olympia Amateur (2. - 3. 10. v Prahe). Tam nebude juniorská kategória, tak by som sa predstavila, vôbec po prvý raz medzi ženami na zahraničnej súťaži tohto rangu v rámci IFBB. Preto ohľadne týchto pretekov nemám veľké očakávanie, ale je to súťaž, na ktorej som vždy chcela súťažiť. Už to, že sa tam na pódium postavím, bude zážitok. Nehovoriac o tom, že Praha je krásne mesto. Spojím príjemné s užitočným,“ pousmiala sa juniorka Timea Trajteľová, ktorá 19. 9. oslávi jubilejné 20. narodeniny.

Po svojom zlatom výsledku na ME 2015 medzi juniorkami začala viac spolupracovať so štátnou reprezentačnou trénerkou Natáliou Lenártovou-Revajovou. „Na jar ma pripravoval Andrej Mozoláni, ktorému som veľmi vďačná, aký progres som pod jeho vedením dosiahla. Čo sa týka formy, urobil pre mňa maximum, bola som veľmi spokojná so všetkým, aj s jeho prístupom ku mne. V Santa Susanne mi štátna reprezentačná trénerka veľmi pomohla, čo sa týka pózovania. Nebyť nej, nemala by som na pódium takú istotu. Oslovila som ju, či by mi nepomáhala s tým aj naďalej a skúsili sme to rozšíriť aj na tréning a stravu.“

Timea Trajteľová (vľavo) a Tatiana Kožuchová pri tréningu nôh.

 

Novinkou oproti jarnej príprave je aj to, že teraz Timea Trajteľová trénuje spolu s Tatianou Kožuchovou. „Celú prípravu absolvujem s Tatiankou, ktorá je síce fitneska a nie bikinárka, ale máme spolu každý jeden tréning. A aj tie tréningy vyzerajú inak. Sú úžasné. Je to pre mňa nový vietor do plachiet. Vládzem, hecujeme sa navzájom, ona je aj ako sparringpartnerka, robíme tie isté tréningy v tom istom fitku, dokonca aj kardio, čiže dvakrát denne sme spolu a je to obrovská pomoc – fyzická i psychická. Je s nami aj jej mamina, ktorá ju dovtedy trénovala, teraz dozoruje a pomáha nám, keď nevládzeme s váhami. Je to super. Išli sme systémom 3+1, Natália nám cviky pospájala do supersérii, tréningy boli intenzívnejšie, počet opakovaní väčšinou 12 – 20 (ako kde) a kardio (40 minút) sme robili ako druhú fázu. Čo sa týka stravy, v tréningový deň som mala 50 g sacharidov, v netréningový to bolo 100 g. Na to, koľko času zostáva do súťaže, je to celkom dobré, treba to ešte stiahnuť, ale už to začína vyzerať. Do budúcnosti by som si rada udržala nízke percento tuku aj mimo sezónu, teda celoročne. Som veľmi spokojná s Natáliou. Je obrovské plus mať niekoho takého nad sebou. Či už to bol Andrej alebo teraz Natália. Sú to profesionáli, sledujú nové trendy a dokážu poradiť vo všetkom. “

Autor: Ľubomír Chochula

 

EXTRIFITSLOVAKIA PODPORUJE TIMEU TRAJTEĽOVÚ

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.