Magazín
Realita prekonala sny, Timea chce byť aj na jeseň úspešná
dátum: 12.08.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Aktuálna majsterka Európy v kategórii bikiny fitness juniorky do 166 cm Timea Trajteľová (členka Extrifitslovakia tímu a pretekárka Mozolani Trainings), ktorá 19. septembra bude mať len 20 rokov, odštartovala prípravu na jeseň približne v polovici júla.

„Trochu sme okresali stravu a začali sme trénovať systémom 3 + 1. Zamerali sme sa hlavne na slabiny, ktorými sú ramená a chrbát, takisto nohy a zadok. Postupne sme začali pridávať aj kardio, ale skôr rekreačne a nie na výkon. Už trénujem dvojfázovo. Čo sa týka stravy, tak na jar sme s Andrejom Mozolánim robili sacharidové vlny, vtedy sme išli 50 g, 100 g, 150 g, potom sme to okresali na 0, 50, 100 atď, ako sa blížila súťaž podľa formy. Teraz som začala konzultovať prípravu s reprezentačnou trénerkou Natáliou Lenártovou. Začali sme na 100 g sacharidov v tréningový deň a 50 g v netréningový. Čo sa týka doplnkov, momentálne ich veľa neužívam, bielkoviny sa snažím čerpať čo najviac zo stravy. Teraz skôr užívam tie stále doplnky Vita C, V52, veľmi rada užívam aj tabletový kofein, beriem aj glutamín, beceačka.“

Na akých pretekoch Trajteľovú uvidíme v jesennej sezóne 2015? „Chcem sa pripraviť už na Arnold Classic Europe (25. - 27. 9. v Madride), skúsiť chcem tiež Amateur Olympia (1. - 3. 10. v Prahe), ale prioritou sú juniorské majstrovstvá sveta (uskutočnia sa v decembri v Salvádore). Keby bola možnosť štartovať aj na majstrovstvách sveta žien v Budapešti (13. - 16. 11), tak by som to rada využila.“

Timea si na jar vyskúšala, že sa oplatí bojovať až do konca. Na juniorskom slovenskom šampionáte v Hnúšti (18. 4.) pôsobila na pódiu placho, nie veľmi suverénne, ale s každými ďalšími pretekmi to bolo lepšie. „V Hnúšti som sa necítila dobre, bola som neistá, čo bolo pochopiteľne aj vidieť. Potom sme začali s mojím najlepším priateľom Miškom trénovať prezentáciu takmer každý deň. Myslím si, že na Mozolani Classic (25. 4.) to vyzeralo lepšie, na majstrovstvách Slovenska žien v Nitre (2. 5.) som už bola viac istejšia. Potom som mala dva týždne do 'Európy', čo som využila okrem iného aj na ďalší nácvik prezentácie. Po príchode do Santa Susanny sa ma ujala Natália Lenártová, ktorá mi ráno i večer pomáhala s prezentáciou, pózovaním, čo mi na pódiu dodalo sebaistotu. Bolo to vidieť, veľmi dobre som sa tam cítila a tie preteky som si užila. Majstrovstvá Európy boli mojím prvý veľkým štartom na takej medzinárodnej úrovni, kde som bola odkázaná len na svoju pomoc a na pomoc reprezentačných trénerov. Samozrejme, aj Andrej Mozoláni sa bol na mňa pozrieť a určite mi veľmi pomohol, hlavne s tým načasovaním formy, on vie čo robí a celú prípravu sme vtedy konzultovali spolu. Dodržiavala som to, čo mi kázal. Myslím si, že moja forma celkom pekne na 'Európe' vyšla. Ešte mi to asi ani nedošlo, čo som dokázala. Možno ani v tých mojich predstavách to nebolo tak vykreslené, že by to bolo dosiahnuteľné už túto sezónu. Samozrejme som veľmi rada. Je to super a je to pre mňa momentálne skvelý štart,“ dodala Timea Trajteľová.

Autor: Ľubomír Chochula

 

EXTRIFITSLOVAKIA PODPORUJE TIMEU TRAJTEĽOVÚ

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.