Magazín
Tréner verí, že Monika bude ešte lepšia
dátum: 28.08.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Tréner Moniky Rosenbergerovej, zlatej medailistky na majstrovstvách Európy 2013 v Santa Susanne v bikiny fitnes do 163 cm, Peter Antal je s tým, ako jeho zverenkyňa napreduje v príprave na svetový šampionát, spokojný.


Čo ste zmenili, že nastalo také zlepšenie u Moniky?

Za ten mesiac od ostatného reprezentačného zrazu v Žiline je to dosť veľká zmena. Na začiatku to bolo pomalšie, lebo mala dosť žalúdočných problémov, diéta nefungovala tak, ako mala. Aby som to prirovnal k niečomu, auto neurobí nič, ak si doňho natankujete zlý benzín. Monika sa snažila, diétovala, ale jednoducho, ak v strave niečo nie je v poriadku, potom je to veľký problém. Na chvíľu sme vypustili všetky doplnky výživy a zostala len na sacharidoch, mäse a zelenine. Tú si ako prílohu k mäsu, ryže či zemiakom dávala len jeden konkrétny druh, napríklad papriku alebo paradajky, nie zmes. Začalo to fungovať a váha išla krásne dole. Rád by som bol, keby sa Monika priblížila k tej forme, v akej sa predstavila vlani na EVL´S Prague. Nechcem to zakríknuť, ale vyzerá to, že by mohla byť ešte lepšia.

Ako to bolo na jar?

Vtedy sme to mali ťažšie. Nechcelo to ísť dole, dokonca, ak mám povedať pravdu, nebol som spokojný ani s tou formou, s akou vyhrala ME. Ale teraz sa to našťastie pohlo, je to trochu iné a v podstate aktuálne má takú formu, v akej triumfovala na "Európe".

Čo spravíte v záverečnej fáze prípravy, aby to klaplo?

Stále ideme dvojfázovo, deň voľna zaradíme len vtedy, ak je unavená a cíti sa zle. Režim, aký máme nastavený – ráno hodinu kardio, popoludní silový tréning s polhodinovým kardiom – budeme ťahať až do posledného týždňa pred súťažou. Potom vypálime glykogén a nacukrujeme, teda klasické veci, aké sa robia, lebo baby musia byť šťavnaté a nie príliš vysušené.

Potenciálnou súperkou môže byť Magdaléna Kažimírová, vlaňajšia absolútna majsterka Európy...

Madga je topka, ale každý je poraziteľný. Uvidíme na pódiu. Moniku sa snažím pripraviť najlepšie, ako viem. Mne sa páčia trochu tvrdšie baby aj v tých bikinách, nepáčia sa mi až také oblé ako sú profesionálky. Našťastie je už aj v amatérskych bikinách taký trend, kde treba vidieť nejakú kvalitu. Formu budeme časovať tak, aby vygradovala až na svetovom šampionáte, ktorý bude týždeň po nominačných pretekoch.

Rosenbergerová si titulom majsterky Európy urobila meno, to môže byť jej výhodou, nie?

Výhodou je, že je ešte neopozeraná. Meno si urobila už vlani na svojich prvých pretekoch, na ktorých dokázala poraziť aj zvučné mená. Na EVL´S Prague skončila pred rokom na treťom mieste, pričom to bola len jej tretia súťaž v kariére. Vtedy vyzerala veľmi dobre a odborníci hodnotili jej formu veľmi pozitívne. Verím, že to na nominačke (8. septembra v Trenčíne) a hlavne na svetovom šampionáte (13. – 16. septembra v Kyjeve) bude ešte lepšie.

Text a snímka: Ľubomír Chochula

Súvisiace články

Rosenbergerová si môže dávať vysoké ciele
S týmto životným štýlom som spokojná
Monika ešte nepovedala posledné slovo
Rosenbergerová: Chcem byť na MS