Magazín
Zmena na poste štátneho trénera juniorov, prvý repre-zraz bol 2. 8.
dátum: 03.08.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Slovenská asociácia kulturistiky, fitness a silového trojboja zorganizovala v nedeľu 2. augusta v Bánovciach nad Bebravou prvý reprezentačný zraz v príprave na jesenné súťaže. Zúčastniť sa ho mohli všetci juniori, ženy a muži, ktorí majú reprezentačné ambície v jesennej sezóne 2015.

1. bod – kontrola formy pretekárov

Pripravenosť športovcov si pri pózingu pozreli prezident SAKFST Milan Čížek, štátny reprezentačný tréner mužov Ľuboš Matejička a štátna reprezentačná trénerka žien Natália Lenartová. Niektorí boli v celkom dobrej forme, niektorých však čaká ešte veľa práce, ale keďže MS sú až v novembri, resp. v decembri (juniori), tak je dosť času na odstránenie nedostatkov. Pri tejto príležitosti povedal šéf SAKFST pretekárom toto: „O vašej nominácii rozhodne len športová výkonnosť – nič viac, nič menej – následne nominácia štátnych trénerov a schválenie nominačnou komisiou. Taký je postup. Každý, kto preukáže zodpovedajúcu formu, dostane sa do A-tímu, bude mať hradené všetky náležitosti, ktoré vyplývajú z účasti na majstrovstvách sveta.“

2. bod – prednáška o dopingovej kontrole

Účastníci zrazu si vypočuli prednášku Miroslava Motyčíka, jedného z najväčších odborníkov na Slovensku v tejto problematike.

3. bod – pohovory štátnych reprezentačných trénerov s pretekármi

 

NOVINKA: Na zraze odznela informácia, že vzhľadom k tomu, že Peter Meško sa vzdal z rodinných dôvodov funkcie štátneho reprezentačného trénera juniorov a junioriek, tak na druhý polrok 2015 si to podelia súčasní štátni reprezentační tréneri. Juniorky prevezme Natália Lenartová a juniorov Ľuboš Matejička.

 

Spoločného zrazu mužov, žien, juniorov a junioriek sa zúčastnili:

Klasickí kulturisti: Vagra, Halaška (junior), Vilímek, Slivoň

Kulturisti: Cibuľa, Škadra, Kováč, Kertes

Fitness: Kožuchová (juniorka), Chabroňová

Bodyfitness: Kovalčíková, Štubňová, Bátkyová

Bikiny fitness: Guľášová, Pleváková, Trajteľová, Mulíková (všetky juniorky), Kodadová, Kuglerová, Tarkuličová, Bérešová, Prítrská, Sedlárová, Cakoci, Čambalová, Marčišovská, Sekeráková.

* Pozn. Možno sme na niekoho zabudli a vypadol nám z tohto zoznamu účastníkov zrazu, ak áno, tak sa ospravedlňujeme...

 

Rozhovor s prezidentom SAKFST Milanom Čížekom nájdete TU

Autor: Ľubomír Chochula

Zobraziť galériu (6)