Magazín
Sabína Pleváková naďalej bude bojovať o PRO kartu!
dátum: 30.07.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Bikiny fitneska Sabína Pleváková, ktorá je na amatérskej scéne výnimočná, po májových ME 2015 v Santa Susanne, kde zvíťazila v kategórii juniorky do 160 cm, kde v juniorskej kategórii vyhrala absolutku a kde zvíťazila v kategórii ženy do 160 cm, požiadala o pridelenie PRO karty. Pretože nespĺňa medzinárodne kritéria na udelenie PRO karty, jej žiadosť musela byť zamietnutá, ale naďalej má šancu splniť si svoj sen. Viac už v našom rozhovore.

VIZITKA

Dátum narodenia: 14. 2. 1993

Asociácia: SAKFST

Kategória: bikiny fitness

Klub: Olympic Dubnica nad Váhom

Začiatok kariéry: 2012

Najväčšie úspechy v kariére:

2013 – 1. miesto na ME juniorov v Santa Susanne, 1. miesto na Olympia Amateur v Prahe, 1. miesto MS žien v Kyjeve, 1. miesto na MS juniorov v Mongolsku

2014 – 1. miesto na ME juniorov v Santa Susanne a absolútne prvenstvo, 1. miesto na Olympia Amateur v Prahe, 1. miesto na ME žien v Santa Susanne

2015 – 1. miesto na Arnold Classic v Columbuse (USA), 1. miesto na ME juniorov v Santa Susanne a absolútne prvenstvo, 1. miesto na ME žien v Santa Susanne

Športový vzor: Ashley Kaltwasser

Dlhodobý cieľ: zisk PRO karty

 

Si veľmi sklamaná? Nestratíš motiváciu?

Počítala som s tým, že sa to môže stať, pretože pravidlá SAKFST na prestup do PRO nespĺňam, ale dúfala som o udelenie výnimky vzhľadom na dosiahnuté výsledky. Aby som to spresnila, v minulosti alebo v inom štáte by mi stačila jedna z množstva zlatých medailí, ktoré mám, takže samozrejme, že cítim sklamanie, keď u nás je možné získanie PRO karty len pri absolútnom víťazstve, čo pri mojej výške 159 cm, nebude žiadna sranda. No uvidíme, čo sa s tým bude dať robiť. Cieľ mám stanovený, viem čo chcem a uvidíme, ako to pôjde. Viem však, že PRO by pre mňa znamenalo určité nakopnutie, novú motiváciu, aj keď som si vedomá toho, že tam už som 'dovyhrávala'. Bolo by pekné ukončiť kariéru tam a nie tu, keď už každého medzi amatérmi prestanem baviť. Rada by som odišla so cťou a naozaj si nedokážem trúfnuť povedať, koľko ich ešte budem 'baviť'.


V minulom rozhovore si spomínala, že ak zostaneš amatérkou, budeš štartovať na Olympia Amateur v Prahe (2. - 3. 10.). Na tom sa nič nezmenilo? Keby si tam teraz vyhrala absolutku, už by zrejme nebolo čo riešiť, nie?

Samozrejme. Určite budem štartovať na Olympia Amateur v Prahe. Mám tam domáci tím – EXTRIFIT, veľký zástup fanúšikov a je mi cťou, že sa môžem pripravovať na takúto domácu súťaž, nehovoriac o tom, že je opätovne spojená aj s PRO súťažou, čiže atmosféra bude neopakovateľná. Je to síce prvá súťaž na jeseň 2015, ale rada by som prišla v takej forme, aby som bola schopná konkurovať vyšším dievčatám v prípade, že vyhrám svoju kategóriu. Ak by som získala PRO kartu, tak by som nezaváhala ani na minútku!!!


 

Podľa mňa ty medzi profíčky patríš, raz sa tam dostaneš a napodobníš Allu Semenovu, ktorá pri svojom profesionálnom debute hneď zvíťazila a kvalifikovala sa na najprestížnejšiu profesionálnu súťaž Bikini Olympia. Čo hovoríš na Allu?

Alla je perfektná pretekárka, skvele pripravená, s predispozíciami, dovolím si tvrdiť, že pokojne by sa nestratila medzi bodyfitneskami, nikdy neprišla nepripravená, vždy bola skvelá, ale som zvedavá na rozhodovanie na Olympii. Na tejto súťaži bol udaný trend, ktorý sa podľa mňa vymyká rozhodovaniu v Amerike, takže som bola naozaj prekvapená, že sa Alle podarilo zvíťaziť, i keď forma bola naozaj dobrá. O to viac ma prekvapilo, že na americkej pôde uspeli aj dve Rusky, už podľa mňa v nie najlepšej forme...

 

Viem, že si v tíme Olívie Pohánkovej. Čo si od tejto spolupráce sľubuješ?

Olívia dostala skvelý nápad. Vytvoriť tím silných dievčat, ktoré spolu vychádzajú a navzájom si pomáhajú v príprave, bez akejkoľvek závisti. Viď vzťah Olívia a Adel Storzerová, súperky no zároveň tréner a zverenec. Cieľom je vytvoriť stabilný tím, ktorý bude hľadať nové talenty, pomáhať si v diéte, v cvičení, šíriť myšlienku fitness ako takú, riešiť s dievčatami pózing, líčenie, zdravotné problémy, ktoré sa často vyskytujú a dievčatá nevedia na koho sa s nimi obrátiť – sme svedkami rôznych otázok na FB... Každá sme v niečom dobrá a chceme to dostať ďalej medzi ľudí, predať naše skúsenosti, a tak som samozrejme nebola proti, keď Olívia prišla s myšlienkou a ponúkla mi miesto v už našom WeTeame. Na Slovensku a v Čechách chýba komplexné zastrešenie pretekárok a naším cieľom je spojiť to najlepšie z nás a snažiť sa predať to ďalej.

 

Ako momentálne trénuješ?

Môj momentálny tréningový split je 3+1. Začala som už aj viacej s kardiom, ale stále je to na báze neprepínať sa a začať pozvoľna.


Kedy zaradíš ostrú diétu a ako sa teraz stravuješ, čo jedávaš, koľko máš sacharidov, bielkovín a tukov na deň?

Tak isto, ako som trochu pridala v cvičení, zase som pridala aj v kontrole nad stravou. Ešte mám dostatok všetkého, každý tretí – štvrtý deň / podľa pocitu si vyšvihnem komplexné sacharidy na max, a trochu stiahnem bielkoviny a tuky... a zase pokračujem, raz za týždeň si doprajem aj cheat meal. Sacharidy od 50 do 200 g, bielkoviny cca 120 g a tuky cca 50g/deň. S poriadnou diétou začnem po prvom reprezentačnom zraze.

Extrifit uvádza na trh niektoré nové produkty. Už si ich vyskúšala alebo si zostala verná tým osvedčeným? Čo konkrétne aktuálne berieš z výživových doplnkov značky Extrifit?

Momentále užívam Actinox predtréningovku, vitamín C keďže počasie nám nejak štrajkuje, synephrine, instant BCAA počas tréningu a samozrejme protein ISO 90. Do diéty už mám nachystaný aj nový HYDRO proteín, Ešte zatvorený, nič nenechávam na náhodu, čoskoro určite zverejním referenciu na FB! Zloženie je naozaj perfektné, je to najvhodnejší proteín do diéty bez tuku a cukru.

 

Bola si už niekde na dovolenke a ako podľa teba vyzerá ideálna dovolenka?

Tak tento rok sme dovolenku zrušili. Plánujeme nejaké veci, ale o tom ešte pomlčím. A ako podľa mňa vyzerá ideálna dovolenka? Dobré jedlo, piesok, more a pokoj...

Autor: Ľubomír Chochula

 

EXTRIFIT PODPORUJE SABÍNU PLEVÁKOVÚ

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.