Magazín
Monika si dáva vysoké ciele - aktualizácia
dátum: 02.09.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Úradujúca majsterka Európy v bikiny fitness do 163 cm Monika Rosenbergerová urobila od druhého reprezentačného zrazu, ktorý bol pred mesiacom, značný progres. Posun smerom ku kvalite je očividný. Môžeme to potvrdiť. V Mozolani Trainings Fitness Clube v Žiline cvičila 22. augusta a svoj druhý prezentačný tréning zamerala na chrbát a triceps.

Aktualizované 2. septembra...

Už teraz má veľmi dobrú formu a ak všetko pôjde tak, ako má, bude veľkou favoritkou na zlato na majstrovstvách sveta v Kyjeve (13. až 16. septembra).

"Nadviazala som na to, čo som mala predtým. Možno som pridala viac kardia a tie moje sacharidové vlny ďalej pokračujú, akurát s tým, že niekedy mám aj dva dni nulu. Teraz mám trochu viac času, napríklad aj na obľúbený golf, ktorému sa rada venujem. Troj až štvorhodinové prechádzky po golfovom ihrisku, to je dobrý relax," pousmiala sa šarmantná Monika, ktorá sa na greene len neprechádza, ale aj hrá a golf jej ide celkom dobre.

"Čo sa týka môjho silového tréningu, každý deň cvičím inú svalovú partiu a každý deň zapájam aj kardio. Dokonca aj počas počas jedného voľného dňa si zaraďujem do programu aeróbnu aktivitu. Kardio si dávam ráno (hodina alebo trištvrte hodinu) a aj po silovom tréningu (zvyčajne polhodinu alebo trištvrte hodinu). V záverečnej fáze príprave budem mať dosť kardia a tréning na svalové partie budem striedať, ráno to bude iná partia a večer iná."

Tajomstvo úspechu zlepšenia Rosenbergerovej spočíva v kombinácii správneho tréningu, stravy a disciplíny. "Niektoré proteínové nápoje mi nerobili dobre na trávenie, tie som vylúčila, ale inak doplnky a vitamíny mám tak, ako minule. Už si nedovolím žiadne prehrešky, žiadna zmrzlina či palacinky, ako som si dopriala na dovolenke v Chorvátsku. Snažím sa držať si stravu a aj tým sa to rozbehlo. Zatiaľ som spokojná, išlo to celkom rýchlo dole. Vážim 50 kg, pričom na pretekoch zvyknem mať o kilogram menej. Možno pôjdem s váhou ešte dolu. S mojím trénerom (Peter Antal – pozn. red.) sa zariadime podľa toho, aby to bolo čo najlepšie."

Je dosť možné, že na nominačke (8. septembra v Trenčíne), prípadne na MS v Kyjeve bude Rosenbergerová súperiť s absolútnom majsterkou Európy z roku 2012 Magdalénou Kažimírovou. Čo na to hovorí? "Je to výzva a motivácia zároveň. Mne je ona veľmi sympatická ako baba a ako športovkyňa. Takisto jej držím palce. Uvidíme, ako to dopadne. Na každé preteky sa veľmi teším, na tú atmosféru, hoci je to trochu aj stres..." dodala Monika Rosenbergerová.

Text a foto: Ľubomír Chochula

Súvisiace články
S týmto životným štýlom som spokojná
Monika ešte nepovedala posledné slovo
Rosenbergerová: Chcem byť na MS