Magazín
Bikiny fitneska Olívia Pohanková má vo svojom tíme už aj Plevákovú
dátum: 22.07.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Bikiny fitneska Olívia Pohanková žne na pódiách úspechy ako pretekárka (bronz na ME 2015, striebro na MS 2014, triumf na Arnold Classic Europe), ale od jarnej sezóny 2015 aj ako trénerka. Sympatické ambície má aj v súvislosti s nadchádzajúcou sezónou na jeseň.

VIZITKA

Meno a priezvisko: Olívia Pohanková

Kategória: Bikini fitness - vysoká

Asociácia: SAKFST

Začiatok kariéry: 2014

Najväčší úspech v kariére: 1. miesto na Arnold Classic Europe 201, strieborná medaila na IFBB majstrovstvách sveta v Kanade, bronzová medaila na majstrovstvách Európy v Španielsku

Najväčšie športové sklamanie: 7. miesto na ME, bolo však podľa mňa oprávnené

Športový vzor: Karina Antovská, Justine Munro, Ashley Kaltwasser

Dlhodobý cieľ: Byť najlepšia v tom čo robím.

 

 Ako hodnotíš jarnú sezónu 2015, výsledkovo i čo sa týka formy? Splnili sa tvoje očakávania?

Jarnú sezónu hodnotím viac než pozitívne, úspech nielen ako pretekárky, ale aj trénerky ma veľmi teší. Forma bola gulatšia, čo sa mne osobne páči, ale na ME som to mala asi trošku viac vysušiť.

 

Budeš pokračovať v spolupráci s Češkou Adelou Storzerovou, ktorej si ako trénerka pomohla ku striebru na ME 2015?

Áno, naďalej spolupracujeme a spoločne sa tešíme úspechom. Dokonca sa náš TEAM rozrástol o pár dievčat, čo ma veľmi teší. Ako najsilnejšie členky teamu by som spomenula samozrejme Adel Storzerovú, Sabína Plevákovú, Eriku Kandráčovú, Djanillu Boekwechi až z Amsterdamu či mladučkú Danielu Jurákovú z Čiech. Toto sú dievčatá, ktoré už súťažili v minulosti a momentálne sa aj budú pripravovať na jesennú sezónu.

Dva týždne po 'Európe' si bola v Rio de Janeiro na Arnold Classic Brasil, ale nie ako pretekárka. Vyskúšala si si prácu novinárky a videla si preteky z druhej strany. Čo ťa tam najviac zaujalo?

Vidieť takú prestížnu súťaž v podstate úplne zo všetkých uhlov, keďže som mala možnosť nazrieť viac-menej všade, je neskutočný zážitok. Veľmi mi utkvel v pamäti Cedric Mcmillan. Bol naozaj vyčerpaný a bolo vidieť, že do prípravy dal maximum. Mala som možnosť sa stretnúť s Arnoldom Schwarzeneggrom a musím uznať, že je naozaj výnimočný človek. Zúčastnila som sa jeho príhovoru, kde ma presvedčil, že jeho životné dielo nie je zďaleka len o svaloch. Súťaž ako taká ma veľmi prekvapila, organizácia bola nadpriemerná a pretekári boli tiež na vysokej úrovni, hlavne čo sa žien týka.

Pôjdeš ešte niekam na dovolenku?

V podstate budem cestovať celé leto, ale skôr kvôli pracovným povinnostiam a v septembri to ukončím Las Vegas Olympia weekendom.

 

Ako sa stravuješ, keď si na dovolenke, dávaš si pozor na líniu?

Snažím si dávať pozor na stravu celé leto, chcem vyzerať dobre. Potom v zime sa možno zasa viac ‚zababuším‘, aby si telo oddýchlo. Samozrejme by bol hriech nenajesť sa dobrého jedla v krajine, ako je Brazília, takže tam som si dopriala.

 

Čo je lepšie: Trénovať na dovolenke – áno alebo nie?

Určite trénovať.

 

Aký najväčší adrenalínový zážitok si na dovolenke doteraz v živote zažila?

Asi extrémny tobogan na Tenerife, ktorý bol stavaný tak, že človek sa nešmýkal, ale skôr padal voľným pádom...To už nikdy viac...

 

Nič netrvá večne, ani dovolenka, návrat domov a do pracovného procesu niekedy môže spustiť menšiu depresiu, ale ak má človek pred sebou cieľ a motiváciu, rýchlo sa vráti do normálu? Ako je to u teba?

Som dosť zaneprázdnená, takže sa moc neopúšťam, ale sem-tam sa stane, že mám neistotu, či robím všetko správne, vtedy tam sú moji najbližší, ktorí ma vedia usmerniť, za čo som im nesmierne vďačná. Dokonca sa niekedy podelím s mojimi pocitmi aj s fanúšikmi na mojej fanpage-i a tí mi radi poradia tiež.

Kedy sa začneš pripravovať na novú sezónu?

Začínam 20. júla.

 

Ako chceš trénovať, tréningový split a pod.?

To sa ešte musím rozhodnúť, ale určite chcem zaradiť aj niečo nové... Nebavia ma tie tréningy, keď sú také jednotvárne a nechcem zabudnúť na to, prečo som šport začala robiť. Preto, aby ma bavil. Určite budem všetkých informovať o mojej príprave na mojej fanpage-i.

 

Budeš v lete využívať aj outdoroové kardio aktivity?

Určite áno. Svalov mám dosť a nemusím robiť žiadnu  ‚objemovku‘. Leto mi dodáva energiu. Nie je nič lepšie, ako si v prírode zabehať alebo zakorčuľovať si.

 

Ktoré doplnkové športy sú pre teba najprijateľnejšie?

Korčuľovanie, behanie, skákanie na švihadle, boxovanie, kondičné tréningy, ale plánujem aj jazdu na koni, zatrénovať si s chalanmi z OFA mma teamu z Bratislavy, čas od času sa mi podarí odchytiť nášho siláka Fridricha Matejika, majstra benchpressu...

 

O tebe je známe, že si silový typ bikiny fitnesky. Vyskúšala si si niekedy pretláčanie rukou a ako to dopadlo?

Pamätám si, keď som bola na základnej škole, tak to bolo veľmi in a musím sa priznať, že som bola celkom dobrá a to aj v súboji s chlapcami.

 

Bude tvoj jedálniček v letných mesiacoch v niečom iný?

Určite navýšim kalórie  a budem jesť pestrejšie, ale stále zdravo.

Koľko bielkovín a sacharidov chceš prijímať a z akých zdrojov? 

Bielkoviny si nepočítam, principiálne ich prijmem 3-krat denne a po tréningu a sacharidy počítať tiež moc nebudem, veď by som celý život len počítala. Počúvam svoje telo, veď to je nakoniec najpodstatnejšie. Niekedy zjem 500 g sacharidov a niekedy 200 g. Podľa toho, ako si to telo vypýta a podľa toho, koľko zmrzlinárni stretnem počas dna...

 

Ktorú zeleninu máš najradšej?

Rajčiny.

 

Chceš sa na jeseň 2015 postaviť na súťažné pódiá?

Áno chcem.

Tvoj najbližší cieľ v športovej kariére a v živote?

Byť lepšia ako sezónu predtým. Momentálne je pre mňa veľmi dôležitý náš TEAM. Po Adelinom úspechu sa mi ozvalo nespočetne veľa dievčat. Nie však len také, ktoré chcú súťažiť, ale aj také ktoré majú rôzne problémy, či už zdravotné alebo psychické. V tomto vidím moje poslanie. Ľuďom sa to bude zdať asi ako klišé. Chcem, aby náš TEAM bola skupina úspešných dievčat. Úspešných súťažne, ale hlavne úspešne v živote. Dnešná generácia mladých ľudí je do veľkej miery stratená a toto je jedna z ciest, ako sa nájsť a spájať ľudí.

Autor: Ľubomír Chochula