Magazín
Saša odložila bikiny a je v bodyfitness
dátum: 28.08.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Talentovaná juniorka Alexandra Halmová zažiarila na jar tohto roku na majstrovstvách Slovenska žien v Nitre (bronz v bikiny fitness nad 166 cm) a potom o týždeň neskôr na Mozolani Classic 3 v Žiline (4. miesto v bikiny fitness nad 165 cm). Ako vidí potenciál tejto športovkyne jej tréner Peter Antal?


"Saška na jarných súťažiach raketovo vystrelila, vtedy mala veľmi dobrú formu a konkurovala tým najlepším. Určite by napredovala aj medzi bikinárkami, kde je väčšia konkurencia, predpoklady na to má, z našej strany to nebol kalkul, ale vzhľadom na jej potenciál je pre ňu vhodnejší bodyfitness. Preto sme sa rozhodli pre zmenu. Ona už po pár mesiacoch tréningu vyzerala svalnatejšie ako všetky bikinárky, aj čo sa týka kvality svalov bola niekde inde. V bodyfitness sa nestratí, je mladá, atraktívna, rozhodcov môže zaujať."

Halmová po súťažiach popustila uzdu diéty a pribrala nejaké kilogramy. "Teraz sa to snažíme napraviť. V závere príprave príde za mnou na dva týždne do B. Bystrice, kde bude trénovať úplne pod mojím dozorom. Okrem tréningov tam nič iného nebude mať na robote a myslím si, že urobí pokrok. Predpokladám, že na juniorskej nominačke bude v top forme. Keby náhodou nebola, nepustil by som ju na pódium súťažiť. Potom už bude závisieť od reprezentačných trénerov, či ju nominujú na juniorské majstrovstvá sveta," poznamenal Peter Antal.

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs