Magazín
Kulturista Tatarka (pravdepodobne) vypustí aj jeseň
dátum: 06.07.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Minulý týždeň strávil slovenský kulturista Peter Tatarka so svojou rodinkou na Orave v Istebnom u svojich rodičov. Bol to oddychový týždeň, ale po návrate do Prahy, kde žije, je už znovu v jednom kolotoči.

 

Tatarka je manželom, otcom, osobným trénerom v jednom fitku, kde pracuje, ale aj úspešným kulturistom... Všetko stíhať a skĺbiť nie je jednoduché. Zapojí sa do jesennej prípravy s ambíciou postaviť sa na pódia? Príjme jesenné súťažné výzvy, alebo nie? „Pravdepodobne sa do jesennej sezóny nepustím. Mám na to niekoľko dôvodov. Väčšinou sú to rodinné. Zmenili sa mi priority. Malý Dominik (narodil sa 12. 12. 2014) rastie a robí nám radosť. Čo sa týka súťaženia, nemám už takú motiváciu ani náladu či chuť ako predtým. Asi by to nedopadlo dobre. Nedokázal by som do toho dávať sto percent, lebo čas si už nenastavujem podľa seba. Napríklad, keď by som mal jesť, tak ešte nemôžem, lebo musím niečo iné robiť doma. V predošlej príprave som išiel na maximum a ledva som sa dostal do finále majstrovstiev sveta (5. miesto),“ pokrčil plecami Peter Tatarka, ktorý vzápätí zmienil ešte jeden dôvod. „Robím trénera vo fitku, ale uvažujem aj nad niečím iným. Nechcem to prezrádzať, ale bol by to nejaký produkt, ktorý, keby sa rozbehol, tak by mi to pomohlo finančne. Na súťaženie nie som teraz nastavený, definitíva ešte nepadla, ale vyzerá to, že jeseň 2015 vypustím. Spolupráca so sponzorom sa mi skončila v zime. Tým pádom si doplnky výživy kupujem za vlastné. Nie, že by som na to nemal, ale to by ešte viac predražilo prípravu a ja peniaze potrebujem dávať do iných vecí.“

Cvičiť však Peter Tatarka neprestal. Kto ho pozná, ten vie, že on trénuje naozaj tvrdo. Týždenné voľno na Orave v kruhu svojich najbližších mu prišlo vhod. Načerpal nové sily, oddýchol si a dobil si baterky. Po návrate do Prahe sa tak znovu mohol vrhnúť do tréningu. „Pred touto dovolenkou som mal split 3 + 1 alebo 2 + 1, pričom telo som mal rozdelené do troch dní. V deň A to boli nohy, kvadricepsy, hamstringy a lýtka, v deň B som cvičil prsia a ramená, v deň C som trénoval chrbát a ruky. Zvažujem, či by nebolo teraz lepšie prejsť na systém, že telo precvičím za štyri dni: A  – nohy, kvadricepsy, lýtka, B – prsia a ramená, C – hamstringy a chrbát, D – ruky. Čo sa týka stravy,  tú si držím, momentálne mám okolo 102-103 kg, forma je celkom obstojná, ale ako som spomínal, nie je šťava,“ dodal Peter Tatarka, ktorého najväčšími úspechmi v kariére je titul absolútneho majstra Európy v roku 2012 a bronz na MS 2013 v kategórii kulturistika do 100 kg.

Autor: Ľubomír Chochula