Magazín
Tomáš Kašpar si profi-sen splnil, teraz sníva o Olympii
dátum: 29.06.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Český kulturista a člen Extrifit tímu Tomáš Kašpar je už druhým rokom profesionál. Súťažnú premiéru absolvoval tento ťažkotonážnik na EVLS Pro Prague 2014 (4. 10.), kde v kategórii Pro Bodybuilding open obsadil 15. miesto. O štyri týždne neskôr skončil na Grand Prix Pro Fitness House v Petrohrade siedmy. V roku 2015 chce byť úspešnejší. O dva dni odštartuje prípravu na novú sezónu.

Tomáš Kašpar na košickom Extrifit Trainings Day.

 

Účasťou na profesionálnej súťaži, navyše doma v Česku sa mu vlani v októbri splnil sen, ktorý mal od svojich 17 rokov. Keby pre rokom v lete nemal úraz hlavy, čo mu skomplikovalo prípravu, keďže musel absolvovať aj operáciu, zhruba mesiac pred svojím súťažným pro debutom, mohol svoj profesionálny krst ohňom zakončiť na pražskom pódiu lepším umiestnením, ale zázrakom bolo už len to, že sa zúčastnil pretekov. „Bolo mi veľkým zážitkom byť v blízkosti tých osobností, o ktorých som predtým len čítal v časopisoch, videl na plagátoch či na youtube. Konkurencia bola nesmierne kvalitná, chcel som sa hlavne dobre uviesť v pro tábore. Keby som sa pretlačil do top ten, bol by to absolútny megaúspech, ale vzhľadom na tie zdravotné komplikácie sa viac nedalo,“ zaspomínal si Tomáš Kašpar pred pár dňami v rozhovore s Andrejom Mozolánim na košickom Extrifit Trainings Day. „Na svojich druhých profesionálnych pretekoch (Grand Prix Pro Fitness House v Petrohrade) som dopadol lepšie. Zdolal som tam aj niekoľko profíkov, ktorí v pro divízii súťažia už roky. To mi urobilo radosť. Byť siedmy z 18 kulturistov, to nebolo zlé.“

Kašpar získal nové skúsenosti a na vlaňajších pro pretekoch si overil, kde má slabiny, na čom musí popracovať. „Hlavne potrebujem nabrať svalovú hmotu a byť tvrdší. Prípravu i s diétou začnem 1. 7. Mojou prvou súťažou v jesennej sezóne bude EVLS Pro Prague 2015 (2. – 3. 10.). Plánoval som súťažiť už v auguste na jednej 'pohárovke' v USA ', na ktorej som chcel urobiť dobrý výsledok a získať aj nejaké body do rebríčka, ale pre zranenie achilovky som to musel odložiť. Teraz mám už nohu v dobrom stave a nič mi nebude brániť, aby som sa dostal do dobrej formy. Verím, že bude lepšia ako vlani, vtedy som s ňou nebol veľmi spokojný. Po pražskom podujatí by som rád ešte štartoval aj na ďalších pohárových pretekoch v Európe, na Nordic Pro vo Fínsku, na súťaži v San Marine a možno ešte niekde. Urobím maximum, čo sa bude dať. Hlavne, aby ma neprenasledovali zranenia a mohol som sa posunúť ďalej. Budem sa snažiť dosiahnuť lepšie výsledky ako minulý rok. Samozrejme, ďalšou časťou môjho sna je kvalifikovať sa na Olympiu do Las Vegas,“ poznamenal Tomáš Kašpar, ktorého generálnym sponzorom je firma Extrifit.

Autor: Ľubomír Chochula

EXTRIFITSLOVAKIA

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.

Zobraziť galériu (11)