Magazín
Piačková: Bodyfitness ma baví - aktualizácia
dátum: 02.09.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Juniorská slovenská reprezentantka v bodyfitness Tatiana Piačková absolvovala 22. augusta tréning v priestoroch Mozolani Trainings Fitness Clubu v Žiline. Jej príprava sa uberá správnym smerom. Rada by sa nominovala na juniorské majstrovstvá sveta v mongolskom Ulanbátare (25. – 27. 10.)

Aktualizované 2. septembra...
PRÍPRAVA: "Moja príprava ide celkom dobre, všetko je zatiaľ v poriadku. V ostatnom období som do tréningového procesu pridala viac kardia, ktoré si dávam aj počas dňa voľna. Trochu som ubrala sacharidy a silový tréning som naopak zintenzívnila."

TRÉNING: "Trénujem systémom 6 + 1. Ráno nalačno o pol siedmej začínam 45 minútovým kardiom, na obed mám silový tréning a celé telo otočím počas týždňa dvakrát. V tomto režime chcem fungovať do nominačnej súťaže žien (8. septembra v Trenčíne) na majstrovstvá sveta. Dovtedy by som sa rada dostala do dobrej formy, ktorú by som potom už len doladila, aby som na našej "nominačke" (5. októbra v Dubnici) na juniorské majstrovstvá sveta bola pripravená čo najlepšie."

STRAVA: "Jem päťkrát denne. Na raňajky mám vždy vajíčka s vločkami, potom absolvujem silový tréning, dám si nejaký proteín, mäso, zasa mäso a večer pred spaním sú to, buď bielka alebo kazeín. Čo sa týka sacharidov, množstvo sa hýbe podľa toho, ako som na tom s váhou. Väčšinou je to 50 g sacharidov denne, ale keď sa cítim unavená, zvýšim to na 75 až 100 g. Idem hlavne podľa pocitov."

DOPLNKY: "Z doplnkov užívam beceáčky, glutamín, haenbéčky, kreatín, spaľovače mám karnitín, synefrín..."

DISCIPLÍNA: "Lákadlá sú stále, ale snažím sa. Kedysi to bolo tak, že som nevydržala celú prípravu a trochu som uletela, ale teraz mám už tri roky priateľa, ktorý mi v tom veľmi pomáha. Keď mám chuť na niečo "zakázané", tak mi to nedovolí, čo je správne. Ďakujem mu. Za ostatné dva až tri roky som sa zlepšila a dávam si pozor počas celej prípravy. Dokonca aj po súťaži sa snažím viac kontrolovať, pribrať maximálne 4 kilogramy a nie 10 kilogramov, ako kedysi."

ZDRAVIE: "Mala som problémy s chrbticou, potom to prešlo na celé telo, ale už je to lepšie. Veľmi pekne ďakujem mojej fyzioterapeutke, za ktorou chodím do Bratislavy. Keby jej nebolo, určite by som už nesúťažila. Občas mám nejaké bolesti, keď sa to zhorší, tak idem za ňou a ona mi pomôže. Snažím sa cvičiť naplno, ale hlavne tak, aby som si neublížila."

TRÉNER: "S mojím trénerom Ing. Ľubomírom Hečkom konzultujem prípravu. Keď mi niečo nevyhovuje, tak to zmeníme – on je moja veľká podpora. Ďakujem mu za všetko. Bez neho by som nebola tam, kde som. Aj keď mám niekedy dobrú formu, pochváli síce, ale zároveň vždy niečo skritizuje, ale to je v pohode, lebo ma to posúva dopredu."

KAMARÁTKA: "S Dominikou Multáňovou sme veľmi dobré kamarátky. Rozumieme si, stále si voláme, všetko riešime. Ona je z L. Mikuláša, ja z Trenčína, sme spolu málo, ale o to viac sa tešíme – dúfam, že to vyjde – na to, že pôjdeme obe na juniorské majstrovstvá sveta do Mongolska. Spoznali sme sa už vtedy, keď som sa aj ja venovala fitness ako Dominika, ktorá v ňom pokračuje stále. Prestúpila som do VTJ Technika L. Mikuláš ku trénerovi Hečkovi, za ktorý štartuje aj Dominika, chodievala som tam častejšie a aj to nás ešte viac zblížilo."

FUTBAL: "Po dvoch rokoch, keď som hrávala futbal, som sa išla pozrieť na súťaž fitnesiek, zapáčilo sa mi to a zo dňa na deň som presedlala z futbalu na fitness. Mala som 15 rokov. Keďže som sa predtým nevenovala gymnastike vrcholovo, zistila som, že viac ako fitness je pre mňa vhodnejší bodyfitness, do ktorého som prestúpila a urobila som dobre. Určite nebanujem, že som zavesila kopačky na klinec. Moji rodičia síce hovoria, že som mohla zostať pri futbale – jedla som čo som chcela, kedy som chcela a nepribrala som, lebo som všetko vybehala – ale ja som spokojná. Určite nebanujem, že som zavesila kopačky na klinec. Bodyfitness ma veľmi baví."

Ľubomír Chochula
Foto: Jaroslav Zbyňovec