Magazín
Olympia Amateur Spain – Zajac chce bojovať o medailu!
dátum: 12.06.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Kvarteto zo Slovenska sa cez víkend zúčastní prestížnych pretekov Olympia Amateur Spain, ktorých dejiskom je mesto Malaga-Torremolinos v Andalúzii, čo je autonómne spoločenstvo v Španielsku. Na pódiu sa z našej krajiny predstavia – kulturista Norbert Zajac (do 80 kg), pretekár v kategórii men's physique Viktor Vincze a bikiny fitnesky Iveta Kuglerová i Kristína Kalinková.

Norbert Zajac, pretekár Mozolani Trainings a člen Extrifitslovakia tímu, ukázal na ME 2015 medailový potenciál, hoci napokon skočil štvrtý. „Nebudem sa tajiť tým, že chcem medailu. To som chcel už na ME v Santa Susanne, kde sa to žiaľ nepodarilo. Teraz budem o cenný kov bojovať znovu. Dúfam, že na Olympia Amateur urobím dobrý výsledok, že nikoho nesklamem, ani seba, ani fanúšikov, ani sponzorov,“ podotkol Norbert Zajac, ktorému v Malage bude k dispozícii jeho tréner Andrej Mozoláni. Ten sa na margo toho, čo od svojho zverenca očakáva, vyjadril takto: „Po 'Európe' sme zhodnotili systém prípravy. Nemôžeme povedať, že by sme niekde urobili chybu, lebo v deň D a v hodinu H mal životnú formu, ale vždy sa dá niečo zlepšiť. Zhruba mesiac prípravy navyše nám môže pomôcť k tomu, aby bol Noro na Olympia Amateur ešte lepší ako na ME. Čo sa týka výsledku, nedá sa to odhadnúť, lebo skladba pretekárov a podmienky budú úplne iné ako na 'Európe'. Prioritou a hlavným cieľom je to, aby mal Noro v Malage lepšiu formu ako v Santa Susanne.“

VIDEO: Spoločný tréning Norberta Zajaca a Andreja Mozolániho niekoľko dní pred Olympia Amateur Spain

 

Súťažné kategórie

- kulturistika muži do 70 kg, do 80 kg, do 85 kg, do 90 kg, do 100 kg, nad 100 kg

- klasická kulturistika muži do 171 cm, do 175 cm, do 180 cm, nad 180 cm

- men´s physique do 170 cm, do 174 cm, do 178 cm, nad 178 cm

- bodyfitness ženy do 163 cm, nad 163 cm

- bikiny fitness ženy do 158 cm, do 163 cm, do 169 cm, nad 169 cm, masters open

* Absolútni víťazi v kulturistike, klasickej kulturistike, men's physique, bodyfitness a bikiny fitness získajú profesionálnu kartu.

 

Program

Preteky sa uskutočnia v Kongresovom paláci Torremolinos

Piatok 12. júna – registrácia súťažiacich od 10.00 do 16.00 h

Sobota 13. júna – od 10.00 do 13.00 h semifinále a následne finále kategórií men´s physique a bodyfitness ženy, od 15.00 h semifinále a následne finále kategórie kulturistika muži

Nedeľa 14. júna – od 10.00 h semifinále a následne finále kategórií klasická kulturistika a bikiny fitness ženy

 

Článok Norbert Zajac niekoľko dní pred OLYMPIA Amateur nájdete TU

Autor: Ľubomír Chochula

 

EXTRIFITSLOVAKIA PODPORUJE NORBERTA ZAJACA

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.