Magazín
Denisa Lipovská na materskej – 2. časť rozhovoru
dátum: 12.06.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Včera sme vám ponúkli 1. časť rozhovoru s minuloročnou majsterkou Európy v bikiny fitness Denisou Lipovskou, ktorá si momentálne plní materské povinnosti (dcérka Adelka má dva mesiace), a dnes zverejňujeme 2. časť.

 

Čo hovoríš na vystúpenie slovenských bikiny fitnesiek na ME 2015 v Santa Susanne?

Veľmi som im držala palce. Dosiahli úžasné výsledky. Príjemne ma prekvapila Denisa Hargašová, samozrejme Sabína Pleváková zostáva pre mňa tip-top, kvalitu potvrdila Olívia Pohanková, ale všetky baby, ktoré boli nominované a štartovali na 'Európe', nesklamali. Som s nimi v kontakte a teším sa, že sa mi – dúfam – jedného dňa podarí znovu sa vrátiť k súťaženiu.

ME 2015 v Santa Susanne: Na snímke sú najlepšie slovenské bikinárky a reprezentačná trénerka.

 

Kedy sa vrátiš na pódiá?

To neviem. Netreba sa náhliť. Nechcem to nikomu zbytočne sľubovať. Prioritou je teraz moja dcérka. Nikdy by som ju oproti súťaženiu nepostavila na vedľajšiu koľaj. Viem, že keby som chcela jedného dňa na pódium nastúpiť, tak ma v reprezentácii i reprezentačná trénerka radi privítajú. Volala som tiež s Ľubošom Matejičkom. Dobre mi padne, že sa ľudia zo SAKFST-u zaujímajú o to, ako sa mám. Veľmi sa teším, že som ako keby stále takou malou súčasťou toho celého kolobehu. Aj kočky mi píšu, s niektorými sa stretávam, takže som rada, že som tým pádom zostala ešte aspoň trochu aktívna. Niekedy ma prepadávajú myšlienky, že by som to už dala na jeseň, ale je to len o mne a o tom, ako sa k tomu postaví rodina a všetci. Druhá vec, hovorím si, že priorita je niekde inde. Možno je tam aj nejaký malý otáznik nad druhým dieťaťom...

ME 2014 v Santa Susanne: Na snímke je víťazná Denisa Lipovská v strede.

 

Vážne?

To je tiež taká moja idea, keďže mám teraz tak dobré bábätko. Zaklopem si – dúfam, že to vydrží. Preto by som možno zvažovala rozšírenie rodiny a eventuálny návrat k súťaženiu by bol až potom o pár rokov.

Tak či tak, neprídeš sa niekedy ukázať na reprezentačný zraz?

Možno sa prídem pozrieť na nejaký reprezentačný zraz, ukázať všetkým moju malú, potenciálnu fitnesku...

Páči sa ti na materskej dovolenke?

Určite, materstvo si užívam. Návrat do práce momentálne nezvažujem. Žiadne osobné tréningy nerobím a ani sa najbližšiu dobu nechystám, keďže som si povedala, že sa tak trochu sebecky povenujem sebe a hlavne dcérke, aby som ju mala stále pod kontrolou. Vďaka pomoci blízkej rodiny a manžela, ktorí mi s maličkou pomôžu, keď vybehnem do posilňovne, môžem pravidelne cvičiť trikrát týždenne. A to mi zatiaľ stačí.

Kojíš svoju dcérku?

Áno. Dcérku plnohodnotne kojím. Je to pre mňa krásna skúsenosť. Užívam sa tie momenty s malou. A zároveň je to veľmi praktické, lebo mám pre ňu jedlo, nápoje a celý bar neustále so sebou, kdekoľvek sme, toto pre mňa nie je problém. Najbližšie mesiace budem kojiť tiež. Dcérka zatiaľ nedostáva žiadnu dokrmovaciu stravu, čiže aj preto jej chcem byť plnohodnotne k dispozícii. Z vlastnej skúsenosti môžem vyvrátiť ten mýtus, že je problémom cvičenie a kojenie. Včera (8. júna – pozn. red.) som mala rozhovor s mojím trénerom (Rudo Kopčok), ako kyselina mliečna vplýva na materské mliečko a ako to vplýva na bábätko. Posilňovací tréning nie je v tomto zmysle až tak problematický, skôr kardio aktivita je kvázi škodlivejšia. Ale moja malá už bola zvyknutá na podiel kyseliny mliečnej, keď ešte bola v mojom brušku, lebo nejednu svalovicu som mala aj v tehotenstve, keďže som cvičila.

Berieš nejaké doplnky výživy?

Som úplne na čistej strave, nedávam si ani proteíny, ani karnitíny, ani kreatíny, nič na spaľovanie. Nechcem, aby materské mlieko bolo niečím kvázi chemickým poškodené. Snažím sa v prvom rade dostávať výživu v plnohodnotnej strave. Jem mäso, veľa zeleniny, ryžu, vločky, ovocie. Vyhýbam sa rýchlemu cukru, aby sa spaľovanie zbytočne nebrzdilo. To si doprajem len jeden až dvakrát týždenne, niekedy cez víkend.

Želám tebe, tvojej dcérke Adelke a celej tvojej rodine hlavne zdravie!

Ďakujem, tiež želám každému zdravie, pozdravujem vás všetkých v Mozolani Fitness i všetkých mojich fanúšikov.

 

DENISA LIPOVSKÁ vo svetle výsledkov – rok 2014: 1. miesto na M-SR v Nitre (do 166 cm), 1. miesto na Mozolani Classic 4 v Žiline (do 167 cm) a absolútne prvenstvo v bikiny fitness, 1. miesto na ME v Santa Susanne (do 166 cm), 4. miesto na Olympia Amateur v Prahe (do 168 cm). * Rok 2013: 2. miesto na M-SR v Nitre (do 166 cm), 2. miesto na Mozolani Classic 3 v Žiline (nad 163 cm), 2. miesto na ME v Santa Susanne (do 168 cm), 1. miesto na Fitness Cupe v Trenčíne – nominačná súťaž na MS (do 166 cm), 4. miesto na MS v Kyjeve (do 168 cm), 5. miesto na Grand prix Fitness v Petrohrade (open), 3. miesto na Svetovom pohári v St. Pőltene (open).

1. časť rozhovoru s Denisou Lipovskou nájdete TU

Autor: Ľubomír Chochula