Magazín
Denisa Lipovská na materskej – 1. časť rozhovoru
dátum: 10.06.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Bikiny fitneska Denisa Lipovská dosiahla na pódiu veľa skvelých výsledkov, najväčším úspechom v športovej kariére bol zisk titulu majsterky Európy v roku 2014 v kategórii do 166 cm. Po tomto šampionáte si dala dlhšiu prestávku od súťaženia a už dva mesiace je matkou. Kvietkom jej života je dcérka Adelka. Denise sme zavolali, aby sme zistili, ako sa má, ako to všetko zvláda, či uvažuje o súťažnom návrate a pod. Dnes vám ponúkame prvú časť rozhovoru.

Ako ti materstvo zmenilo život?

Musím povedať, že moja dcérka, ktorá mala 7. júna dva mesiace, mi moc nezmenila život. Respektíve, zmenilo sa to v tom, že mi to dáva obrovský zmysel života. Ona je veľmi zlatá, tešíme sa z každého jedného momentu s ňou. Pre mňa je to taká príjemná dovolenka. Užívam si to materstvo.

 

Máš čas aj na cvičenie?

Vďaka pomoci blízkej rodiny a manžela, ktorí mi s maličkou pomôžu, keď vybehnem do posilňovne, môžem pravidelne cvičiť trikrát týždenne. Do tréningovej aktivity som sa mohla vrátiť veľmi skoro, vlastne už štyri týždne po pôrode, keďže som prirodzene a bez komplikácii rodila. Začala som veľmi zľahka, sila mi síce úplne odišla, ale určite sa to vráti späť. Cvičenie ma znovu veľmi baví, mám dobrú motiváciu nadobudnúť pôvodnú silu a dostať sa do pôvodnej formy, čo je pre mňa nová výzva. Z toho mám radosť. Takže chodím cvičiť, stíham sa o seba starať, chodím kade-tade s malou po vonku, keď je pekne...

Koľko momentálne vážiš?

Ja som rodila 7. apríla, dva dni po termíne a moja hmotnosť na konci tehotenstva bola 70 kg, pričom som išla z 55 kg, čiže to bolo 15 kg navyše. Po návrate domov z pôrodnice som sa odvážila a zistila som, že som tam nechala 7 kg. To bolo fajn. Odvtedy som znovu stihla schudnúť, s pribúdajúcou aktivitou sa ručička na váhe pohla smerom nadol. Momentálne mám 58 kg a niečo. Takže je to cca o 3,5 kg navyše oproti pôvodnej hmotnosti. Počítam aj s tým, že svalová hmota trochu ochabla, takže do takého svojho dobrého pocitu by som ešte štyri kilá mohla dať dolu. Ale nejako sa tým nestresujem. Vážim sa teraz možno o niečo častejšie, aby som to sledovala, ale aby som sa nejako terorizovala, to nie. Skôr ma veľmi baví pohyb, preto sa snažím stráviť čo najviac času vonku.

 

Ako sa stravuješ?

Čo sa týka stravy, momentálne si ju extrémne nekontrolujem, ale ja som zvyknutá jesť zdravo. Moje klasické raňajky pozostávajú z vločiek a ovocia, na desiatu si dám jeden mliečny výrobok, obedujem mäso s ryžou a na večeru sa snažím mať ľahkú stravu – zeleninové šaláty alebo mäso so zeleninovým šalátom, ryba a podobne. Nepočítam si sacharidy a nerobím žiadne špeciálne diéty. Cez týždeň si 'ukočírujem' stravu a cez víkend si doprajem aj zmrzlinu alebo nanuky, prípadne niečo, na čo mám akurát chuť.

 

Zmenili sa ti priority, to je jasné, máš krásnu dcérku, ale nechýba ti súťaženie? Vrátiš sa ešte na pódiá?

Priznám sa, že často na to myslím. Sledovala som vlani jesennú sezónu i túto jarnú v tomto roku. Chýbať mi to chýba, ale nie je to niečo, čo by mi žily trhalo. Skôr som bola nadšená z dievčat, v akej forme nastúpili, ako sa im darilo, veľmi som im držala palce. Sama neviem, kedy sa vrátim na pódia. Niekedy si poviem, že by som si trúfla už ďalšiu sezónu, inokedy si hovorím, že načo sa ponáhľať. Zatiaľ nikomu nič nesľubujem, ale určite sa dostanem do formy, ktorá nebude na hanbu. Pevne verím, že sa mi podarí vrátiť do pôvodnej hmotnosti. Začala som opäť trénovať s Rudom Kopčokom, čo bol môj tréner na súťaže a aktuálne som sa rozhodla obrátiť znovu na neho. Včera (8. júna – pozn. red.) sme mali prvý tréning a mám fajnovú svalovičku. Naposledy ma pripravoval na jarné súťaže v roku 2014, tá sezóna bola pre mňa veľmi úspešná (majsterka Slovenska, absolútna víťazka Mozolani Classic, majsterka Európy – pozn. red.). Vtedy ma viedol Rudko, samozrejme so Soničkou, ktorá je mojím mentorom. Teraz, keď potrebujem nabrať silu a mať fyzickú i psychickú podporu za sebou, je pre mňa on ten najlepší, preto som sa zasa obrátila na neho.

!!! Druhú časť rozhovoru s Denisou Lipovskou uverejníme zajtra 11. júna !!!

Autor: Ľubomír Chochula