Magazín
Comeback Ivety Kuglerovej – 2. časť rozhovoru
dátum: 02.06.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Včera sme vám priniesli prvú časť nášho rozhovoru s bikiny fitneskou Ivetou Kuglerovou, ktorá po ročnom treste pripravuje návrat na súťažné pódia. Bude štartovať na Olympia Amateur Spain (uskutoční sa 12. - 14. júna v Malage). Teraz si môžete prečítať druhú časť rozhovoru.

Sledovala si aspoň cez internet ME 2015 v Santa Susanne? Čo hovoríš na výsledky tvojich reprezentačných kolegýň?

Nemala som až taký úplný prístup k tomu, ale kočky i chalani ma priebežne informovali, ako dopadli. Najviac som komunikovala s Monikou Rosenbergerovou. S ostatnými som bola tiež v kontakte, minimálne formou nejakej sms správy. Všetkým som držala palce a veľmi ma potešilo, aké dobré výsledky Slovensko dosiahlo. Bola to paráda.

 

Za ten rok pribudli v bikiny fitness ďalšie nové talenty, konkurencia sa znovu rozšírila. Ako to berieš?

Keďže bikiny fitness už nepovažujem za jedinú moju životnú cestu – tento šport beriem ako svoje hobby, svoju vášeň – tak to nevnímam ako nejakú rivalitu. Skôr sa tomu teším, ako by som sa mala strachovať. Som rada, že kočiek je stále viac, že pribúdajú nové a mladšie. To je úžasné. Dokonca aj moja sestra konečne začala športovať, vo svojich 20-tich rokoch. Ja som v tomto veku papala nezdravé veci a moje rovesníčky tiež preferovali nezdravú stravu, nezdravý životný štýl. Páči sa mi, že o bikiny fitness je stále väčší záujem. Väčšia konkurencia ma posúva ďalej, lebo netreba stáť na jednom mieste, ale napredovať, nielen v športe, celkovo v živote.

Potiahneš aj jesennú sezónu?

Ak mi to bude umožnené a bude mi slúžiť zdravie ako doteraz, tak by som veľmi rada súťažila aj na jeseň.

 

Do príprav si niekedy zvykla zaradiť aj kick-box...

Box mi krásne vyformoval vrchnú časť tela a hlavne som nabrala kondíciu, čo bolo fajn. Momentálne na to nemám čas, ale dúfam, že sa mi tak usporiada život, že sa znovu vrátim k tomu a celkovo aj k iným aktivitám. Milujem kone, jazdenie, snáď budem mať na to čas. Milujem slobodu, len tak si vyštartovať niekde do lúk, do lesa, to je také oslobodzujúce...

 

Naďalej robíš osobnú trénerku?

Áno, ale mám to trochu hektické. Pracujem v jednom klubovom fitku v Bratislave, ale ľudia sa mi ozývajú aj z iných fitiek a chcú, aby som ich trénovala aj tam. Bohužiaľ je to z časového hľadiska obmedzujúce. Je pravdou, že aj tak pendlujem medzi tromi fitkami. Ako-tak sa to ešte dá zvládnuť, ale v budúcnosti takto fungovať nechcem. Buď jedno fitko a tam sa čisto zamerať alebo... Už uvažujem aj nad takým niečím, že možno sama niečo zrealizujem. Takto sa to jednoducho nedá ťahať, to je dobré pre mladšieho človeka alebo pre študenta, ktorému nerobí problém lietať hore-dole, ale ja chcem mať aj svoj osobný život a nielen sústrediť celú svoju energiu do tohto. Mňa to síce baví, napĺňa ma to, som rada s tými ľuďmi, ale potrebujem čas aj na seba, aj na iný život, trochu aj do budúcna rozmýšľať.

 

Má niektorá z tvojich zverenkýň súťažné ambície?

Jedna už aj súťaží, volá sa Gabrišková. Mala som ešte jednu pretekárku, ale tá bola iba na jedných pretekoch, kde však zistila, že to pre ňu nie je, hoci tam išla s veľkými očakávaniami. Teraz sa mi naskytla potenciálna pretekárka, ktorá možno bude súťažiť, zrejme už na jar. Neviem, uvidíme. Je to 27-ročná baba, takže u nej je predpoklad, že k tomu bude pristupovať zodpovedne. Doteraz sa týmto smerom neuberala, ale baví ju celkovo športovanie. Chce to skúsiť a chce, aby som ju viedla ja.

 

Čo máš nové v súkromnom živote?

Momentálne nič extra. Nejaké zmeny sa udiali, ale to nie je nič závažné. Akurát som si vymyslela takú vec, urobiť si vyššie vzdelanie, doktorku filozofie. Toto som si navyše naložila na chrbát a naozaj neviem, kedy to chcem stihnúť. O mojich plánoch do budúcna, ktoré by sa mali v horizonte roka ukázať, ti poviem až potom, keď budú reálnejšie...

Comeback Ivety Kuglerovej – 1. časť rozhovor TU

Autor: Ľubomír Chochula