Magazín
Výsledky M-SR v doraste a masters, Vredík slovenským šampiónom
dátum: 30.05.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Oddiel Mozolani Trainings získal na dnešných majstrovstvách Slovenska v kulturistike dorastencov, fitness dorasteniek, bikiny fitness masters, kulturistike masters a pohárovej súťaže vo fitness juniorov jednu zlatú (Norbert Vredík), jednu striebornú (Peter Mrva) a jednu bronzovú medailu (Maroš Balog). Podujatie sa konalo v Kultúrnom dome v Starej Ľubovni a z poverenia VV SAKFST ho zorganizoval KŠK Mesta Stará Ľubovňa

 

VÝSLEDKY

Kulturistika dorast do 65 kg

 

Kulturistika dorast do 75 kg

V tejto kategórii štartovali traja pretekári Mozolani Trainings. Najlepší z nich bol bronzový Maroš Balog, Sebastian Taraba skončil šiesty a Daniel Polák sa nedostal do finále.

 

Kulturistika dorast nad 75 kg

V tejto kategórii, v ktorej sa predstavili len traja pretekári, sa presadili borci z Mozolani Trainings. Norbert Vredík zaslúžene získal zlato a jeho oddielový kolega z Mozolani Trainings Peter Mrva si vybojoval striebro. Trénerom oboch kulturistov je Norbert Zajac, aktuálne štvrtý najlepší kulturista na ME 2015 mužov do 80 kg.

 

Fitness dorast dievčatá

Aktuálna vicemajsterka Európy v kategórii junioriek Tatiana Kožuchová nemala rovnocennú súperku. Škoda, že štartovali iba dve pretekárky.

 

Kulturistika masters do 50 rokov

Víťazný Roland Brosman (piaty na ME 2015 masters) sa prezentoval dobrou formou, ďalší účastník nedávno skončených ME masters (11. miesto) Eduard Cigáň získal bronz, medzi nich sa vklínil Martin Veselý,

 

Kulturistika masters nad 50 rokov

Jozef Piry, ktorý má ambíciu štartovať na jesenných MS masters v Salvadore, triumfoval spomedzi trojice súťažiach.

 

Bikiny fitness masters

Boli to prvé majstrovstvá Slovenska v kategórii bikiny fitness masters. Historicky prvou slovenskou šampiónkou v tejto kategórii sa stala Monika Rosenbergerová, ktorá na ME 2015 masters v Santa Susanne skončila štvrtá.

 

Fitness juniori

V pohárovej súťaži juniorov triumfoval Štefan Andráš.

Špeciálnu cenu ako najlepší dorastenec dostal Rene Frohlich.

 

Spokojný organizátor

Podujatie bolo dobre zorganizované, atmosféra v sále bola žičlivá a miestami športovo búrlivá. Preteky sa vydarili. „K dorastencom sme dali aj kategóriu masters, aby to bolo dlhšie, zaujímavejšie, aby celkovo štartovalo viac pretekárov. Myslím si, že sa to podarilo. Vo fitness dorasteniek sme čakali, že sa prihlási viac dievčat, ale v kulturistike do 65 i do 75 kg bolo slušné zastúpenie pretekárov. No a masters, to bola pekná kategória,“ povedal nám riaditeľ pretekov Andrej Hlinka.

 

Autor: Ľubomír Chochula

Zobraziť galériu (44)