Magazín
Rozhovor s bikinárkou Majerníkovou pred profi-súťažou v Portoriku
dátum: 22.05.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Slovenská profesionálna bikiny fitneska Jana Dobos Majerníková sa po vlaňajšom oboznámení sa s Pro League pripravuje na svoju prvú súťaž v tomto roku, ktorou bude IFBB Wings Of Strength Puerto Rico Pro v San Juane (30. - 31. 5.). Pár dní pred odletom za 'veľkú vodu' sme s ňou urobili interview.

Aktuálna forma Janky Dobos Majerníkovej týždeň pred súťažou IFBB Wings Of Strength je dobrá...

 

Okrem toho, že si si vlani na jeseň od súťaženia oddýchla, povedala si svojmu dlhoročnému priateľovi Ákosovi Dobosovi životné áno.

Svadbu sme mali v auguste 2014. Už aj na PRO-karte mám zmenené meno na Jana Dobos Majerníková. Myslím si, že pauza mi veľmi pomohla. Stále som ju odkladala, nepočúvala som dobre mienené rady, štyri roky som nonstop súťažila, až sa to na mňa zosypalo. Dobrovoľne nasilu som sa rozhodla si dať oddych, ktorý už moje telo vyžadovalo. V januári tohto roku som pomaly začala sťahovať hmotnosť, lebo počas pauzy som sa trochu obalila tukom. Nejedla som síce brutálne veľa, ale stačilo ísť do reštaurácie, dať si tam niečo chutné, ale keďže telo bolo unavené, hneď sa to na mňa pekne nalepilo. Vyskočilo mi to o 10 kg hore, čo je u mňa taká norma, ale viac som už nedopustila. Povedala som si, dosť, stačilo!

 

Odkedy si v príprave?

V januári to bola ešte taká light príprava, ale od marca som prípravu rozbehla naplno. Išlo to dole celkom pekne a napokon som sa prihlásila aj na súťaž v Portoriku, hoci pôvodne som tam nemala v pláne štartovať z toho dôvodu, že v Pro League je ťažké sa chytiť v Amerike a na jar je všetko v zámorí. Ale prišiel návrh, či by som predsa len neabsolvovala súťaž v Portoriku, kde s nami letí aj Majo Čambal, a ja som súhlasila. Spojíme to s fotením v atraktívnom prostredí. Majo tam napokon nebude súťažiť, lebo víťazstvom na Mozolani Pro Classic 2015 v Bratislave si už zabezpečil účasť na Olympii. Wings Of Strength bude moja jediná súťaž na jar, keďže mojou prioritou bude jeseň 2015, keď sú preteky aj v Európe, napríklad v Prahe a vo Fínsku. Kvalitnú prípravu môžem absolvovať aj vďaka mojim sponzorom SCITEC NUTRITION a HAMAVISS, za čo im ďakujem.

V kategórii Pro Bikini už nie si nováčik, premiéru si si odbila vlani na Mozolani Pro Classic 2014, kde si získala striebornú medailu. Čo očakávaš od pretekov v Portoriku?

Chcem si dobre zasúťažiť a nazbierať nové skúsenosti. Nejdem tam s medailovými ambíciami, úspechom bude dostať sa do top 15. Rada by som sa tam postavila na pódium v čo najlepšej forme.

 

Budeš v lepšej forme ako na Mozolani Pro Classic 2014?

Dúfam, že v Portoriku budem mať životnú formu. Som oddýchnutejšia, vyzerá to kvalitnejšie. Dúfam, že to neprepálim. Ešte je týždeň do pretekov, stať sa môže hocičo, svoju rolu môže zohrať aj dlhý únavný let s dvojnásobným prestupovaním, ale napriek všetkému verím, že to bude lepšie ako vlani v Žiline. Zlepšila som tie partie, na ktorých sa snažím pracovať už dlho. V minulosti som mala problémy s kolenami, drepy som cvičila cez bolesť, ale teraz po pauze sa mi kolená upravili a mohla som cvičiť drepy naplno. Myslím si, že sa to odzrkadlilo na zadných stehnách a zadku. Konečne to bude iné. Už v Portoriku to bude lepšie ako vlani, pričom na jesenných súťažiach, na ktoré sa v tomto roku plánujem zamerať, by som rada to ešte skvalitniť.

 

Kto je tvojím trénerom?

Pripravujem sa sama s pomocou môjho manžela Ákosa. Za tie roky, čo sa venujem bikiny fitness, som získala dosť skúseností, aby som vedela, čo na mňa zaberá, čo nie, ale vždy si vymýšľam aj nejaké nové cviky, lebo telo už po tých prípravách si na všetko zvykne a začne stagnovať. Aj v tomto smere mi je môj manžel veľkou oporou. Ale radím sa aj s Majom Čambalom, jeho názor si cením, on povie do očí čo a ako.

 

Akú súťažnú hmotnosť chceš mať?

Momentálne vážim 62 kg. Koľko to bude na pódiu, to neviem odhadnúť, lebo mne hmotnosť v poslednom týždni veľmi rýchlo padá. Oproti vlaňajšku som nabrala nejaké svaly a je to vidieť. Tipujem, že by som mohla mať na súťaži o 2 kg viac ako na Mozolani Pro Classic, keď som vážila 59 kg.

 

Kedy odlietaš do Karibiku?

Spolu s manželom a ďalšími ľuďmi odlietame v pondelok 25. 5. z Budapešti. V Portoriku som ešte nebola, teším sa.

 

Autor: Ľubomír Chochula