Magazín
Štyria pretekári Mozolani Training budú štartovať na ME 2015
dátum: 12.05.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Na majstrovstvách Európy v kulturistike a fitness (kategórie juniori, juniorky, muži a ženy, masters), ktoré sa uskutočnia 13. - 17. 5. v španielskej Santa Susanne, bude mať klub Mozolani Trainings štvornásobné zastúpenie pretekárov.

Na snímke je Norbert Zajac.

Zajac – kulturistika muži

V kategórii kulturistika mužov do 80 kg bude štartovať Norbert Zajac, ktorého zatiaľ najväčším úspechom v športovej kariére je zisk titulu juniorského majstra sveta v kulturistike do 75 kg (december 2012 v Budapešti). Potom si dal väčšiu súťažnú pauzu a znovu sa postavil na pódium na Mozolani Classic 2015 v Bratislave (25. 4.), kde v 12-člennom superfinále bez rozdielu hmotnosti, do ktorého postúpili prví štyria z každej z troch kategórii, obsadil 6. miesto. O dva týždne neskôr na majstrovstvách Slovenska v Dubnici nad Váhom (9. 5.) získal v kategórii do 80 kg bronzovú medailu. Zaslúžene si vybojoval nomináciu na ME, hoci ako člen B-tímu, ale v prípade finálového výsledku mu SAKFST preplatí náklady.

 

Na snímke je Jana Milová.

Milová – bikiny fitness ženy

V bikiny fitness žien sa predstaví Jana Milová, ktorá vlani v októbri na majstrovstvách sveta v Montreale obsadila výborné 5. miesto (do 169 cm), čo je jej doposiaľ najlepšie umiestenie. V roku 2015 štartovala na dvoch súťažiach. Mozolani Classic 2015 ju výsledkovo neuspokojil, v 12-člennom superfinále bez rozdielu výšky, do ktorého postúpili prvé štyri z každej z troch kategórii, obsadila 9. miesto. O týždeň neskôr na majstrovstvách Slovenska žien v Nitre (2. 5.) získala striebornú medailu v bikiny fitness do 169 cm. Tým si právom zabezpečila nomináciu na ME. Ako členka B-tímu zabojuje na 'Európe' o čo najlepší výsledok a tým pádom aj o preplatenie nákladov.

 

Na snímke je Vanessa Hrubovčáková.

Juniorky Hrubovčáková a Trajteľová

Mladé krásky, 17-ročná Vanessa Hrubovčáková (nízke bikiny) a 19-ročná Timea Trajteľová (vyššie bikiny), budú na ME štartovať v kategórii bikiny fitness junioriek. Hrubovčáková si nomináciu vypýtala dobrou formou na juniorských majstrovstvách Slovenska v Hnúšti (18. 4.), kde skončila bronzová (do 163 cm). Trajteľová bola v Hnúšti tiež bronzová (nad 163 cm), vtedy to ešte na nomináciu nestačilo, ale potom jej forma utešene rástla, na Mozolani Classic 2015 bola v superfinále ôsma a na majstrovstvách Slovenska žien (do 169 cm) získala bronz. Bolo by hriechom ju nenominovať na ME, a tak Trajteľová bude tiež súťažiť na 'Európe'. Obe idú na šampionát z pozície B-tímu.

Na snímke je Timea Trajteľová.

 

Zranenie a choroba

Napokon mohlo ísť do Santa Susanny až šesť pretekárov klubu Mozolani Trainings. Ešte ďalší dvaja do nominácie na ME patrili, lebo mali dobrú formu, ale zasiahla vyššia moc. Absolútna majsterka Európy vo fitness 2013 Barbora Sečkárová-Bunčáková si na nominačných pretekoch alias majstrovstvách Slovenska žien zranila pri voľnej zostave členok, a tak nebude môcť nadviazať na striebro z ME 2014 či na bronz z MS 2014 (fitness nad 163 cm). Physika Milana Lamoša, ktorý bol na majstrovstvách Slovenska v Nitre (2. 5.) piaty v kategórii men's physique nad 180 cm, zasa vyradila z účasti na ME choroba.

Autor: Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs