Magazín
Hokej ovplyvnil návštevnosť M-SR v kulturistike
dátum: 12.05.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Dubnica nad Váhom bola v sobotu 9. mája dejiskom majstrovstiev Slovenska v kulturistike a klasickej kulturistike mužov. Bola to zároveň nominačná súťaž na ME. Aj preto sa očakávala väčšia divácka kulisa.

Na snímke zľava sú: promotér Dušan Matušík, druhý v absolutke Igor Kočiš, primátor Dubnice nad Váhom Jozef Gašparík, víťaz absolutky Jozef Nagy, tretí v absolutke Miroslav Škadra a prezident SAKFST Milan Čížek.

 

V Dubnici nad Váhom má kulturistika dobrú tradíciu. Bol to už 21. ročník a po štvrtý raz sa tu konali majstrovstvá Slovenska v kulturistike, naposledy to bolo pred ôsmimi rokmi. Zorganizovať takéto podujatie nebolo ľahké, ale s pomocou mesta Dubnica nad Váhom a ďalších partnerom sa to úspešne podarilo. Mestská športová hala s kapacitou 1100 miest však nebola veľmi zaplnená. To je škoda, lebo bolo sa na čo pozerať. Boli to kvalitné preteky. Diváci videli zaujímavé súboje slovenských kulturistov, bojujúcich o nomináciu, ale aj exhibície v podaní fitnesiek, majstersky sveta Dominiky Multáňovej a jej reprezentačnej kolegyne Kateřiny Seidlová, či profesionálneho českého kulturistu Vojtu Koritenského.

Riaditeľ pretekov, promotér a viceprezident SAKFST Dušan Matušík zhodnotil preteky takto: „Myslím si, že súťaž dopadla veľmi dobre. Nadviazali sme na predošlé roky. Slovenský šampionát sme tu mali v rokoch 1997, 2003, 2007 a po ôsmich rokoch sme to tu opäť zopakovali. Trochu ma mrzí, že nebola taká divácka kulisa, ako bývala. Možno, že to bolo spôsobené aj tým, že v tom čase hrali slovenskí hokejisti dôležitý zápas na majstrovstvách sveta proti Fínsku. Čo sa týka úrovne pretekárov na našom šampionáte, myslím si, že bola dobrá. Reprezentanti splnili očakávanie. Teraz ich čakajú ME v Santa Susanne. Treba im popriať všetko dobré, aby sa im tam darilo. Príjemne ma prekvapil Adam Cibuľa, ale absolútny víťaz Jozef Nagy bol jednoznačný."

Autor: Ľubomír Chochula