Magazín
Masaryková by sa rada dostala minimálne do finále na 'Európe'
dátum: 06.05.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Elena Masaryková zvíťazila na majstrovstvách Slovenska v Nitre (2. 5.) v kategórii bodyfitness do 165 cm. Pretekárke klubu Ivetfit chutilo víťazstvo o to viac, že sa zrodilo na domácej pôde a že ju potom ako členku A-tímu nominovali na ME, ktoré sa uskutočnia 13. - 17. 5. v Santa Susanne.

Elena Masaryková si na M-SR 2015 v Nitre zopakovala triumf z roku 2013.

 

„Domáce prostredie pomáha. Keď viete, že toľko ľudí vám drží palce, je to super a vyburcuje vás to. Zlatá medaila ma veľmi potešila. Pravdu-povediac, ja som sa až tak dobre necítila, ako ma hodnotili rozhodcovia, ale dám na to, čo povedali oni. Bolo mi veľmi zima a myslela som si, že nevyzerám až tak dobre, ale bol to asi len pocit,“ poznamenala Ela, ktorá napriek tomuto svojmu pocitu vyzerala vo svojej kategórii naozaj najlepšie a zaslúžene získala titul majsterky Slovenska. Formu dotiahla do výborného konca, takže spokojnosť s ňou mohla vyjadriť aj štátna trénerka žien Natália Lenártová-Revajová, čo sa napokon odzrkadlilo na áčkovej nominácii na ME.

Elena Masaryková (vľavo) so súperkami na pódiu M-SR 2015 v Nitre.

 

Elena Masaryková je v príprave na jarné výzvy deväť týždňov, ale v podstate cvičí stále, udržiava sa celý rok aj mimo sezóny. „Deväť týždňov som na zelenine a bielkovinách, pričom raz týždenne som si dopriala aj sacharidy. Oplatilo sa to trochu dlhšie potiahnuť. Teraz po majstrovstvách Slovenska budem pokračovať v tom, čo som nastúpila. Bude to veľmi intenzívne. To znamená, že supersérie, veľa opakovaní, jedenkrát denne kardio a raz silový tréning. Do štartu ME musím ešte popracovať na všetkých svalových partiách, na ktoré sa zameriavam rovnomerne. Už som zopár ME absolvovala. Naposledy pred dvoma rokmi a vtedy som sa do finále nedostala. Vtedy štartovalo veľa bodyfitnesiek a boli veľmi dobré. V mojej kategórii bude na 'Európe' znovu silná konkurencia, bolo by veľmi pekné, keby som sa prebojovala minimálne do finále,“ podotkla Elena Masaryková.

Autor: Ľubomír Chochula