Magazín
Kto bude reprezentovať SR na ME vo fitness, bodyfitness, bikiny fitness
dátum: 04.05.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Majstrovstvá Slovenska vo fitness, bodyfitness, bikiny fitness žien a men's physique, ktoré sa uskutočnili 2. 5. v Nitre, definitívne rozlúštili tajničku, kto bude reprezentovať Slovensko na majstrovstvách Európy žien v Santa Susanne (13. - 17. 5.).

Z týchto dvoch bikiny fitnesiek oddielu Mozolani Trainings bude na 'Europe' štartovať Jana Milová (vľavo) a juniorka Timea Trajteľová, ktorá sa na jar zlepšovala každou súťažou, má veľký potenciál.

 

Slovensko je veľmocou vo fitness odvetviach, preto ani tohto roku nie sú malé očakávania. Koľko medailí prinesú Slovenky z 'Európy' a akého budú lesku, to je otázne, ale ani ten najväčší pesimista si nevie predstaviť, že by to malo byť bez cenného kovu. Konkurencia z roka na rok rastie, to je pravda, ale aj naše fitnesky sú stále lepšie. Takže, uvidíme a nechajme sa prekvapiť...

Žiaľ, takmer istú účasť absolútnej majsterky Európy vo fitness z roku 2013 Barbory Sečkárovej-Bunčákovej na ME 2015 prekazilo zranenie členka počas svojej voľnej zostavy na majstrovstvách Slovenska žien v Nitre (2. 5.). Ľúto to bolo všetkým, najviac samozrejme samotnej pretekárke, ale hlavu v smútku mala z toho aj štátna trénerka pre ženy Natália Lenártová-Revajová. „Baša by nedokázala zostavu odprezentovať tak, ako keby bola zdravá. Bolo by to riziko, vyzerá to na vyvrtnutý členok. Zranenia sa stávajú najmä v posledných štádiách, keď je človek unavený a chce dobre odprezenzovať voľnú zostavu. Žiaľ, niekedy to nevyjde. Ani mne sa zranenia počas mojej kariéry nevyhli. Napríklad pred nominačnými pretekmi, keď som si skúšala voľnú zostavu. Dokonca na jednej súťaži už na pódiu sa mi podarilo zraniť sa a cez bolesť som ešte ako-tak dokončila voľnú zostavu,“ poznamenala Natália Lenártová-Revajová.

Na snímke je reprezentačná trénerka žien Natália Lenártová-Revajová.

 

Reprezentantky budú mať zraz v Bratislave v hoteli Nivy v utorok 12. 5., na druhý deň ráno o 4.45 h je naplánovaný odchod do Viedne, odkiaľ slovenská výprava odletí do Španielska.

 

FITNESS NOMINÁCIA NA ME 2015 ŽIEN

Fitness do 163 cm: Dominika Multáňová (A-tím)

Bodyfitness do 163 cm: Elena Masaryková (A-tím)

Bikiny fitness do 160 cm: Sabína Pleváková (A-tím)

Bikiny fitness do 163 cm: Ľubica Bérešová, Stanislava Prítrská (obe A-tím)

Bikiny fitness do 166 cm: Denisa Hargašová (A-tím)

Bikiny fitness do 169 cm: Valéria Marčišovská, Jana Milová, Olívia Čambalová (všetky B-tím)

Bikiny fitness do 172 cm: Saskia Cakoci (B-tím)

Bikiny fitness nad 172 cm: Olívia Pohanková (A-tím)

Štátna trénerka: Natália Lenártová-Revajová

Poznámka: Najlepším juniorkám bude umožnený dvojitý štart na 'Európe', keďže juniorský šampionát sa koná tiež v Santa Susanne.

 

Vlaňajšie výsledky na ME 2014 žien a junioriek nájdete TU

 

FITNESS NOMINÁCIA NA ME 2015 JUNIORIEK

Fitness: Dominika Multáňová (A-tím), Kateřina Seidlová, Tatiana Kožuchová (obe B-tím)

Bodyfitness: Nikola Blahušiaková (A-tím)

Bikiny fitness: Sabína Pleváková, Denisa Hargašová (obe A-tím), Vanessa Hrubovčáková, Klaudia Medžová (obe B-tím)

Štátny tréner: Peter Meško

 

Autor: Ľubomír Chochula