Magazín
Tréning Kokošku, ktorý túži po svetovom finále
dátum: 20.08.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Kulturista Peter Kokoška z Dolného Kubína absolvoval už dva tréningy v Mozolani Trainings Fitness Clube v Žiline. Pozrite si video z prvého z nich.

Peter Kokoška je úspešným slovenským reprezentantom v kulturistike. Jeho najväčším úspechom bolo zlato na IFBB majstrovstvách Európy v roku 2010 v holandskom Maastrichte (kategória do 75 kg). Vlani štartoval na IFBB majstrovstvách sveta v ekvádorskom Guayaquile, kde sa v kategórii do 75 kg neprebojoval do finále. Momentálne robí všetko pre to, aby sa nominoval na majstrovstvá sveta v Marakéši (Maroko), ktoré sa uskutočnia 4. – 8. novembra 2013. Ak sa mu to podarí, rád by na svetovom šampionáte postúpil do finále.

"Už pred MS 2008 v Bahrajne som si otestoval systém, ktorý mi vyhovuje. Cvičím systémom 4 + 1, z toho v prvý a štvrtý deň trénujem dvojfázovo a v druhý a tretí deň jednofázovo. Podľa situácie budem intenzitu tréningov a tréningový split prispôsobovať potrebám. V prvý deň je to teraz nasledovné: ráno mám triceps, lýtka, večer biceps, brucho a nejakú aeróbnu činnosť. V druhý deň je to tréning nôh. V tretí deň mám lýtka, ramená plus kardio. Vo štvrtý deň cvičím ráno chrbát, brucho, večer chrbát plus aeróbna činnosť. Po každom tréningu si dám trochu aeróbnej aktivity, ktorú budem postupne zvyšovať, čím sa mi predĺži samotný tréning. Aeróbnu aktivitu striedam. Veľmi rád má steper, ten som vždy používal v príprave. Vtedy, keď si po tréningu chrbta ordinujem najdlhšiu aeróbnu fázu, uprednostňujem kráčanie do kopca na bežiacom páse. Pochopiteľne, trochu som ubral zo záťaže, keďže v diéte sa stráca sila. Snažím sa trénovať ťažko, ale nie úplne ťažko ako v objemovke. Používam také váhy, ktoré sú primerané môjmu výkonu, aby som sa nezranil a dostal zo seba čo najviac," poznamenal Peter Kokoška.

Text a foto: Ľubomír Chochula