Magazín
Boli sme pri tom: hodnotíme juniorské M-SR v Hnúšti
dátum: 21.04.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Juniorské majstrovstvá Slovenska v kulturistike, klasickej kulturistike, men's physique, fitness, bodyfitness, bikiny fitness a Veľkú cenu Hnúšte v masters (18. 4.) trochu okomentujeme z nášho uhla pohľadu. Organizácia bola dobrá, preteky mali náboj, na pódiu sa predstavili majsterky sveta a ďalší kvalitní športovci. Škoda, že diváci v hale nevytvorili pretekárom búrlivejšiu atmosféru...

Na snímke je Dávid Oravec tretí zľava.

Kulturistika

Dávid Oravec súťažil v najťažšej kategórii nad 80 kg, skončil na treťom mieste a treba objektívne povedať, že súčasná forma, s akou sa predstavil na juniorských majstrovstvách Slovenska, mu neumožnila, aby sa umiestnil vyššie. Príčiny toho, že bol až tretí, sú tieto: jeho forma nebola dotiahnutá ani na 90 percent. Môže to byť pre neho aj taký varovný prst, aby v príprave pristupoval zodpovednejšie. Pevne veríme, že o mesiac na majstrovstvách Európy juniorov, keďže v reprezentačnom výbere stále figuruje, formu vygraduje a už na majstrovstvách Slovenska mužov v Dubnici nad Váhom (9. 5.) sa bude prezentovať v podstatne lepšej forme ako teraz. Čo sa týka objemov, tie boli na zodpovedajúcej úrovni a v juniorskej kategórii sú tieto objemy ojedinelé. V Hnúšti však Oravec postrádal kvalitu, separáciu, jeho telo zadržiavalo nadmerné množstvo vody.

 

Bikiny fitness do 163 cm

Na snímke je Vanessa Hrubovčáková prvá zľava a Sabína Pleváková druhá sprava.

Vanessa Hrubovčáková (Mozolani Fitness) príjemne prekvapila. Oproti minulému roku sa jej podarilo trochu zlepšiť. Je to veľmi mladá, ešte len 17-ročná pretekárka. Vzhľadom na ten vek je veľmi perspektívna. Preto si ju zavolali do nominačného výberu. Veríme, že svoju nomináciu potvrdí na ďalších súťažiach a uvidíme ju na juniorských ME v nízkych bikinách spolu so Sabínou Plevákovou, ktorá na šampionáte v Hnúšti potvrdila svoje kvality a s prehľadom zvíťazila. O tom nebolo žiadnych pochýb.

 

Bikiny fitness nad 163 cm

Na hornej snímke je Timea Trajteľová tretia sprava, na dolnej prvá zľava, Denisa Hargašová je hore prvá sprava a dole druhá sprava.

Na pódiu sa predstavila nová členka Mozolani Fitness – Timea Trajteľová. Bol to jej premiérový štart vo federácii SAKFST, predtým štartovala v inej federácii. Treba poznamenať, že jej kategória patrila medzi najkvalitnejšie a najvyrovnanejšie na šampionáte, bola to aj najpočetnejšia kategória, kde musela byť eliminácia. Timea sa bez problémov prebojovala do semifinálovej pätnástky i do finálovej šestky. Očakávali sme, že bude atakovať prvé tri priečky, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Víťazka tejto kategórie Denisa Hargašová bola najlepšia, prevyšovala striebornú Klaudiu Medžovú i bronzovú Timeu Trajteľovú. Ale poradie na druhom a treťom mieste mohlo byť aj opačné. Timea pokojne mohla skončiť druhá, lebo druhé a tretie miesto bolo zhruba na podobnom bodovom súčte. Timea do budúcna potrebuje zlepšiť šírku ramien, kde najviac strácala na svoje dve súperky a takisto musí zapracovať na šírke chrbta. Ak sa jej do budúcej sezóny podarí odstrániť tieto dva nedostatky, tak určite môže pomýšľať na vyššie umiestnenie, dokonca aj na medzinárodnej scéne.

Na snímke sú všetky tri medailistky - zlatá Denisa Hargašová, bronzová Timea Trajteľová a strieborná Klaudia Medžová (vpravo).

 

Fitness

Na snímke je Dominika Krafčíková druhá zľava, Dominika Multáňová je druhá sprava.

Dominika Krafčíková (Mozolani Fitness) obsadila štvrté miesto. Čo sa týka pripravenosti bola vo svojej štandardnej forme, nemôžeme jej nič vyčítať, ale oproti minulému roku nezaznamenala výraznejšie zlepšenie. Štvrté miesto nie je zlé, pred ňou skončili tri reprezentantky a ona sa medzi nimi vôbec nestratila. V tejto kategórii jednoznačne zvíťazila Dominika Multáňová. Vzhľadom na to, že do ME zostával ešte jeden mesiac, jej forma bola mimoriadne dobrá. Multáňovej prednosti sú všeobecne známe. Dlhodobo sa jej darí riešiť aj koncept postavy. Je to viacnásobná majsterka sveta, tohtoročná víťazka Arnold Classic, patrí medzi top svetovú špičku a na Slovensku zatiaľ vo svojej kategórii nemá konkurenciu.

 

Bodyfitness

Na snímke je Nikola Blahušiaková prvá sprava.

V tejto kategórii svietila a jednoznačne triumfovala Nikola Blahušiaková. Výkonnostne bola o triedu vyššie ako ostatné dievčatá. Lepšie ju bude možné posúdiť, keď bude štartovať pri výkonnostne podobných dievčatách, lebo jej súperky na juniorských M-SR nedosahovali ten štandard, ktorý má ona. Porovnanie bude zaujímavejšie, keď bude mať adekvátne protivníčky.

 

Kulturistika masters

Na snímke je Eduard Cigáň prvý sprava.

Bola to open kategória, kde fanúšikov dobrou formou potešil domáci pretekár Eduard Cigáň. Jeho triumf je zaslúžený, vidno, že v ostatnom období urobil kus roboty.

Výsledky juniorov a masters TU

Výsledky junioriek TU

Mozolani Team

Súvisiace články