Magazín
Na M-SR juniorov v Hnúšti sa prihlásilo 120 pretekárov
dátum: 16.04.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
V sobotu 18. apríla sa v Mestskej športovej hale v Hnúšti uskutočnia majstrovstvá Slovenska v kulturistike, klasickej kulturistike, men ́s physique a fitness juniorov, fitness, bodyfitness a bikiny fitness junioriek, ako aj pohárová súťaž v kulturistike masters. Bude to nominácia na ME juniorov, junioriek a masters. Podujatie z poverenia SAKFST usporiada ISKRA Hnúšťa v spolupráci s Mestom Hnúšťa a Mestom Tisovec.

Fanúšikom sa tak na týchto nominačných pretekoch predstavia aj svetové šampiónky Dominika Multáňová (fitness), Sabína Pleváková (bikiny fitness), vicemajsterka sveta Denisa Hargašová (bikiny fitness), ako aj vychádzajúca hviezda Dávid Oravec (kulturistika). Pretekári vo physique i v kategórii kulturistika masters sa určite tiež nebudú chcieť nechať zahanbiť. Oddiel Mozolani Trainings budú v Hnúšti reprezentovať dve bikiny fitnesky – Timea Trajteľová, pre ktorú to bude súťažný debut v SAKFST, kam na prelome rokov prestúpila z naturálov (v tejto federácii sa stala majsterkou sveta i Európy), a Vanessa Hrubovčáková. Ako hosť na tejto akcii exhibične vystúpi profesionálny kulturista Pavol Jablonický. Toto podujatie s atraktívnym sprievodným programom sa oplatí vidieť na vlastné oči.

Hlavný organizátor Dušan Ďubek nám aktuálne na margo kvalitnej účasti a diváckeho záujmu povedal. „Na súťaž sa prihlásilo 120 pretekárov. Je to viac ako vlani, keď ich bolo okolo 90. Prídu všetky známe mená, a tak sa diváci majú na čo tešiť. V Hnúšti je o tento šport slušný záujem. Vstupenky budeme predávať v deň súťaže. Vlani preteky v hale sledovalo 1100 ľudí a predpokladáme, že teraz to číslo bude podobné.“

 

Kategórie:

Kulturistika juniorov

- kategória do 70 kg

- kategória do 80 kg

- kategória nad 80 kg

Klasická kulturistika juniorov

- kategória open

Fitness juniorov

- kategória open

Men ́s physique juniorov

- kategória open

Bodyfitness junioriek

- kategória open

Fitness junioriek

- kategória open

Bikiny fitness junioriek

- kategória do 163 cm

- kategória nad 163 cm

Kulturistika masters

- kategória open

 

Časový rozpis:

od 9:00 – 11:00 prezentácia pretekárov

od 11:00 – 12:00 porada rozhodcov

od 12:00 – 15:00 semifinále

od 17:00 – 19:00 finále a vyhlasovanie výsledkov

 

Článok Ďubek má kulturistiku v srdci nájdete TU

Autor: Ľubomír Chochula