Magazín
V sobotu 11. apríla dostanú finalisti Zmenárne vysvedčenie!
dátum: 10.04.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Finalisti projektu Zmeň svoje telo, zmeníš svoj život, ktorý je súčasťou celoslovenskej súťaže v chudnutí Mozolani Fit Body 2015 majú dnes posledný deň na to, aby ešte nejaké to kilo zhodili, lebo zajtra bude zúčtovanie ich snaženia. Po záverečnom meraní a vážení sa dozvedia, či sa im podarilo splniť svoj cieľ, ktorý si dali na štarte Zmenárne.

Na snímke sú Jana Šmehylová (vľavo) a Jarmila Tabačárová.

 

Najstaršiu finalistku Zmenárne, 41-ročnú Jarmilu Tabačárovú motivovalo to, že chcela vyzerať inak, byť štíhlejšia o 20 kg. Túžila po ozajstnej premene postavy. Išla do toho s plným nasadením a tomu bude zodpovedať aj výsledok. Už teraz môžeme prezradiť, že cieľ prekročila. O koľko, to sa dozvieme v sobotu 11. apríla, keď všetkým finalistom vyprší 10-týždňová lehota na chudnutie. Našťastie, Jarka v treťom týždni, keď uvažovala o odstúpení z dôvodu, že psychicky i fyzicky bola na dne, prekonala čierne myšlienky, zabojovala, nevzdala to a s poklesom hmotnosti krásne omladla.

Najľahšia finalistka, 34-ročná Jana Šmehylová (v úvode vážila 79,8 kg) snívala o tom, že raz bude mať znovu 55 kg ako kedysi. Bola odhodlaná ísť aj cez 'mŕtvoly'. Aj keby jej na záverečnom vážení váha ukázala 65 kg, bude to úspech. Bonusom je, že zasa o niečo opeknela.

Najmladšiu finalistku, 20-ročnú Frederiku Schlachtovú trápilo počas odtučňovacej kúry koleno, ale zaťala zuby a v rámci svojich možností zhodila toľko prebytočných kíl, koľko jej zdravotný stav dovolil. Predtým ju nebavilo pozerať sa do zrkadla, teraz je to lepšie a ak bude pokračovať v začatom, potom by o niekoľko mesiacov mohla zažiť ten pocit byť štíhla, čo sa jej v posledných rokoch nikdy nestalo.

Jediný chlap z finálového kvarteta, 37-ročný Marián Ďurana sa v minulosti venoval džudu a momentálne je brankárom futbalistov Mojša (III. trieda oblastného futbalu). Majo má rád výzvy, rozhodol sa pre radikálnu zmenu, ktorá sa mu aj podarila. Drina sa vyplatila, určite sa dostane pod 90 kg, kým na štarte Zmenárne mal až 109,4 kg.

Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí pomáhali finalistom v ich úsilí – trénerom Mozolani Fitness (Tomáš Hafera trénoval Tabačárovú, Martin Chachula Šmehylovú, Ľuboš Žitník Schlachtovú a Norbert Zajac Ďuranu) a víkendovým špecialistom (Michal Kyselica, bikiny fitnesky Veronika Guľášová, Timea Trajteľová a Michaela Brutenič)

Autor: Ľubomír Chochula

POZOR: Rady, ako trénovať, cvičiť a stravovať sa nájdete TU

Redukčné kurzy:

- pre mužov BEST BODY

- pre ženy EASY BODY

 

MOZOLANI FIT BODY 2015 podporili:

Organizátor: Mozolani The Fitness Authority

Generálny partner: Spirit gril&bar

Top partner: Tetras

Hlavný partner: Ekomedica

Hlavný mediálny partner: Slovak Sport TV

Hlavný web partner: Diva.sk

Hlavný print partner: sieť regionálnych novín MY

Partneri: ZOC Max, Posilka.tv, Profimas, UNCS, SUAR, Maďufa, Aloxxi, HK Slovan Duslo Šaľa

Mediálni partneri: TV Severka, fitnesstreneri.sk, regionálne portály zilina.sme.sk, orava.sme.sk, turiec.sme.sk, zvolen.sme.sk, nitra.sme.sk, trnava.sme.sk, prievidza.sme.sk, trencin.sme.sk