Magazín
Bodyfitneska Piačková prerušila prípravu na jar!
dátum: 03.04.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Bodyfitneska Tatiana Piačková nebude štartovať na jarných súťažiach. Chcete vedieť, prečo musela prerušiť prípravu?

 

Pred dvomi týždňami ťa na reprezentačnom zraze zaradili do širšieho kádra, z ktorého budú po nominačke vyberať pretekárky na juniorské ME? Čo sa stalo? Je to ten chrbát, s ktorým si mala problémy aj predtým?

Mrzí ma to, že sa nemôžem zúčastniť jarných súťaží. Ale zdravie mi to nedovolilo. Problém bol v tom, že už pred prvým zrazom som bola týždeň chorá. Hneď, ako mi bolo lepšie, išla som cvičiť a dobiehať to, čo som zameškala. Ako sa blížil druhý repre-zraz, tak som opäť ochorela a zmohla ma chrípka, ktorú som musela vyležať. Na moje prekvapenie to na zraze dopadlo dobre, tak som 'makala' ďalej. Po poslednom repre-zraze prišli zalúdočné problémy a na niekoľko dní som musela vylúčiť bielkoviny, lebo ma z nich preháňalo, hlavne z mäsa. Bola to brušná chrípka, ktorá ma už definitívne presvedčila o tom, že bude lepšie, keď nebudem pokračovať v príprave. Každý pretekár vie, ako ho choroba môže v príprave na súťaž psychicky aj fyzicky rozhádzať.  Vtedy som sa rozhodla, že asi niečo nie je v poriadku a bude lepšie, keď to nebudem siliť. Preto som sa rozhodla ukončiť prípravu a dať sa do poriadku. 

 

Je to škoda, už nemôžeš zabojovať o nomináciu  na JME 2015. Je to pre teba veľké sklamanie?

Určite som smutná z toho, že nejdem na jarné súťaže, ale povedala som si, že ešte viac by ma trápilo to, keby som ochorela pred nejakou súťažou a odrazilo by sa to na forme.

 

Čo hovoril na to tvoj tréner Ľubomír Hečko?

Môj tréner vie, že som bola počas prípravy už viackrát chorá a už vtedy ho to trápilo, lebo vedel, že máme čo robiť, aby som bola dobre pripravená. Po mojom rozhodnutí mi povedal, že ho to veľmi mrzí, ale takisto si uvedomuje, že zdravie je prvoradé. 

Čo budeš teraz robiť?

Nemám pocit, že by som skončila nejakú prípravu. Stále cvičím a pokračujem vo svojom režime. Len som pridala sacharidy, aby telo nebolo také vyšťavené a takisto aj preto, aby som nabrala ešte nejakú svalovú hmotu.

 

Nevyješ sa moc?

Myslím si, že sa nestihnem vyjesť.

 

Tvojou slabšou partiou je zadok, čo robiť, aby si ho zlepšila?

Nevyjesť sa , striktne držať stravu a poriadne 'makať'.

 

Do jesene je dosť času na to, aby si sa kvalitne pripravila na juniorské majstrovstvá sveta. Toto bude zrejme tvoja motivácia.

Určite sa chcem pripraviť na jesenné súťaže a samozrejme sa nominovať na majstrovstva sveta, ktoré by mali byť pravdepodobne v Maďarsku.

 

V roku 2015 končíš s juniorskou kategóriou. Bude tvojím cieľom sa s ňou rozlúčiť medailou na JMS 2015 a nadviazať tak na bronz z JMS 2013?

Presne tak, jesenné súťaže budú moje posledné súťaže v 'juniorkách'. Mojím cieľom je byť spokojná sama so sebou, nominovať sa na juniorské MS a priniesť čo najvzácnejšiu medailu.

 

Autor: Ľubomír Chochula

 

Súvisiace články