Magazín
Kontrola formy dorastencov Vredíka, Mrvu a Poláka
dátum: 01.04.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
V Mozolani Fitness sa 1. apríla uskutočnila kontrola formy mladých pretekárov Norberta Vredíka, Petra Mrvu a Daniela Poláka. Po nej svojich zverencov zhodnotil tréner Norbert Zajac.

Zľava sú Norbert Vredík, Peter Mrva, Norbert Zajac a Daniel Polák.

 

Hodnotenie Nora Zajaca

„Na Peťovi Mrvovi po necelých dvoch týždňov, ako tu bol, vidno nejaký pokrok, je tam určité zlepšenie. Začal naplno trénovať, je namotivovaný a to ma teší. Čo sa týka Nora Vredíka, zostal tam ten hendikep, že nohy sú stále neseparované, sú zaliate. Ešte máme nejaké dva týždne do juniorských majstrovstiev Slovenska, ale ak tie nohy nezlepší do desiatich dní, tak určite sa nezúčastní JM-SR. Nepustím ho tam, pokiaľ to nebude dobré tak, ako si predstavujem. Keď hodnotím formu, teraz nehodnotím perspektívu z hľadiska výsledku alebo svalový objem, tak najlepšiu formu na dnešnej kontrole predviedol Daniel Polák, ktorý je z nich najmladší a najmenej skúsený. Ten sa doteraz ešte ani nepostavil na pódiu. Z obézneho chlapca, ktorý mal 120 kg, sa vykľul chalan, ktorý má už nejakú separáciu na stehnách – ako jediný z tých troch. Samozrejme, že on má ešte rôzne rezervy, ale keď to hodnotím z hľadiska veku, podmienok a skúseností, tak najväčší pokrok urobil práve on,“ skonštatoval Norbert Zajac.

Polák sa túži zlepšovať

Daniel Polák má iba 15 rokov, žije v Novom Tekove (okres Levice) a pred tromi rokmi vážil 120 kg. Teraz na kontrolnom dni mal váhu 75 kg. Veľmi ho baví kulturistika, v čom ho podporuje jeho matka. Potešilo ho, že tréner ho pochválil. „S Norom Zajacom sme sa snažili zabrať na skvalitnenie svalovej hmoty. Každý deň trénujem dvojfázovo, ráno a popoludní, systémom 6 + 1. Šesť dní v týždni trénujem a jeden deň mám voľno. Prvú fázu mám od 4.00 h a druhú od 16.00 h. Zmenili sme celkovo tréningový postup na taký neštandardný. Volá sa to Heavy Duty, sú tam aj zhadzované série, je to veľmi intenzívny a krátky tréning. Zaradili sme aj vypaľovacie série, pridali sme veľa opakovaní, proste je to makačka. Čo sa týka stravy, zvýšil som príjem bielkovín, robím sacharidové vlny na vyrysovanie, jeden deň je to 150 g, druhý deň 100 g, tretí deň 50 g a štvrtý deň zaradím sacharidovú nulu. Vtedy strava pozostáva z kuracích pŕs, vaječných bielkov a proteínového prášku. Mojím snom je postaviť sa na súťažné pódium. Pripravujem sa na majstrovstvá Slovenska dorastencov v Starej Ľubovni (30. 5.) Som si vedomý toho, že nevyhrám, ale chcem vyskúšať ten pocit. V budúcom roku by som rád nabral aspoň desať kíl. Túžim sa stále zlepšovať. Ak to pôjde dobrým smerom a budem napredovať, možno o dva roky už budem mať aj víťazné ambície,“ poznamenal študent Strednej odbornej školy Daniel Polák.

Autor: Ľubomír Chochula

- článok z novembra 2014: Dano Polák je na začiatku cesty, cvičenie ho baví

 

EXTRIFITSLOVAKIA PODPORUJE NORBERTA ZAJACA

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.