Magazín
Peťo Mrva mal komplikácie, cieľom dorastenecké M-SR
dátum: 31.03.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Šestnásťročný pretekár klubu Mozolani Trainings je v príprave na jar. Na kontrole svojej formy, ktorej sa pred pár dňami podrobil v Mozolani Fitness ZOC Max Žilina, veľmi svojho trénera Norberta Zajaca neoslnil.

Norbert Zajac: „Peter bol tu druhýkrát na kontrole. Žiaľ, na jeho forme sa podpísala asi dvojtýždňová tréningová absencia. Pokiaľ viem, bol chorý a mal aj nejaký ďalší zdravotný problém. Preto nezaznamenal žiadny progres, takže máme čo robiť, aby sa zlepšil. Naďalej však verím tomu, že to dokáže. Len ma trochu mrzí to, že nebudeme môcť ísť tak, ako som chcel. Túto prípravu som chcel s ním trochu inak robiť, aby sme nešli do extrémov a aby sme si to kvázi v pohodičke vychutnávali a tie ťažko nabraté svaly sme nestrácali. Ako som už povedal, verím, že to spoločne zvládneme. Samozrejme, je to všetko na Peťovi, lebo on bude 'makať' a on bude cvičiť, ja som len ten, ktorý bude do toho nejakým spôsobom zasahovať. S najväčšou pravdepodobnosťou sa predstaví až na dorasteneckých súťažiach, čo je škoda, lebo pripravovať sa, investovať do toho kopu finančných prostriedkov a predstaviť sa len na jednej súťaži v sezóne, to nie je podľa mňa dobrá myšlienka. Preto, lebo mladý pretekár potrebuje nazbierať nejaké skúsenosti, potrebuje sa ukazovať rozhodcom, aby ho evidovali, prípadne ho neprehliadali. Urobíme všetko preto, aby bol Peťo v top forme na dorasteneckých majstrovstvách Slovenska (30. 5. v Starej Ľubovni).“

Peter Mrva, inak študent gymnázia v Kysuckom Novom Meste, vysvetlil, čo ho zabrzdilo v príprave: „Pri drepoch som uvoľnil ruku a ťažká váha mi zatlačila danú partiu tak, že som mal vyskočené platničky. Okrem toho som bol týždeň chorý a bral som antibiotiká. Našťastie, už by som mal byť v poriadku. Mojím cieľom je dobre sa umiestniť na dorasteneckom šampionáte, budem sa snažiť pripraviť čo najlepšie.“

Autor: Ľubomír Chochula

 

EXTRIFITSLOVAKIA PODPORUJE NORBERTA ZAJACA

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.

Súvisiace články