Magazín
Michaela Brutenič prerušila prípravu na jar!
dátum: 23.03.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Slovenská reprezentantka v bikiny fitness, bronzová medailistka na IFBB majstrovstvách sveta 2014 v Montreale, Michaela Brutenič chýbala na sobotňajšom reprezentačnom zraze v Bánovciach nad Bebravou. Dôvod? Zo zdravotných dôvodov sa rozhodla nepokračovať v príprave na jarné súťaže. V sobotu podvečer potom v Mozolani Fitness v Žiline trénovala finalistov Zmenárne. Po tréningu sme ju oslovili.

Čo sa stalo?

Príprava bola naštartovaná super, konečne sa to rozbehlo, lebo môjmu metabolizmu chvíľu trvá, kým sa to rozbehne, až prišli choroby. Počas tejto sezóny som bola štyrikrát chorá, štyrikrát som brala antibiotiká. Malá chodí do škôlky, odkiaľ si doniesla detské choroby, nádchu, prechladnutie a atď. Takže u nás doma sa to prejavovalo tak, že raz bol chorý môj manžel, raz ja, raz dcérka a tak dokola. Povedala som si, dosť, stačí! Nemôžem riskovať. Musím si dať dokopy zdravie a pripraviť sa na jeseň čo najlepšie, aby som sa nehanbila postaviť sa na pódium, lebo predsa len sa vždy očakáva, že tá pretekárka, ktorá už dlhšiu dobu súťaží, bude stále lepšia a lepšia. Ja som sa bála toho, že zasa ochoriem a nestihnem formu vyšperkovať tak, ako by som si predstavovala a to by nebolo dobré.

 

Ktorý bol ten zlomový deň?

Celý minulý týždeň bol rozhodujúci, ale zlom prišiel vo štvrtok (19. 3.). Netreba to siliť, zdravie mám iba jedno. Musím si ho chrániť. Nepôjdem do toho bezhlavo, aj keď ma to veľmi mrzí a bude mi to ľúto, keď budem v hľadisku sedieť a nebudem môcť vystúpiť na pódium, ale bohužiaľ... Babám budem držať palce, je tam moja spriaznená duša Janka Milová. Hoci nebudem na pódiu, budem to s ňou určite prežívať. Na MS 2014 sme sa veľmi zblížili, boli sme na izbe, som s ňom v denno-dennom kontakte a budem ju podporovať aspoň psychicky.

 

Čo teraz?

Pokračujem v tréningu. Dávam sa zdravotne dokopy. Absolvujem nejaké vyšetrenia a začnem asi brať nejaké mega multivitamíny. Budem sa pripraviť na jeseň. Dala som si tri výzvy, tri súťaže, na ktorých chcem štartovať. Pôjdem tvrdo za tým. Čo sa týka stravy, trochu som ju upravila, keďže na jar nejdem na súťaže, tak som pridala viac sacharidov, aby sa telo trochu zotavilo. Stále som v jednom kole vo fitku a nebudem sa teraz nejako flákať.

 

Aké súťaže máš na mysli?

V septembri je Arnold Classic Europe v Madride, to je môj veľký sen a dúfam, že mi to vyjde, potom je Olympia Amateur v Prahe a tretia moja veľká výzva je súťaž Nicol Wilkins vo Fínsku. Pochopiteľne, že sú aj ďalšie výzvy. Na jeseň budú aj IFBB majstrovstvá sveta v Budapešti. Dúfam, že sa mi podarí nominovať sa, urobím pre to všetko. Mám na to ešte veľa času.

 

Autor: Ľubomír Chochula