Magazín
Člen Extrifit tímu Slavoj Bednář chce vyhrať Lee Prieste Classic!
dátum: 18.03.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Český profesionálny kulturista a člen Extrifit tímu Slavoj Bednář má guráž. V nedeľu 22. marca absolvuje v austrálskom Sydney prvý ročník súťaže Lee Prieste Classic, ktorá spadá pod federáciu NABBA. A ambície má tie najvyššie. Chce zvíťaziť!

Kedy odlietaš k protinožcom?

Odlietam v stredu o 16.30 h z Prahy, letíme do Dubaja, to je nejakých 8-9 hodín. V Dubaji budem v 8 ráno, kde mám nejakých 8 hodín na prestup. No a potom už rovno do Sydney.

 

Máš už nejakú predsúťažnú skúsenosť s takto dlhým presunom?

Vôbec. Lietal som síce do USA, ale nie v diéte a nie na súťaž, toto je moja premiéra.

 

Nebojíš sa toho letu z hľadiska formy?

Myslím, že ani nie. Snažím sa ten let nevnímať a sústrediť sa plne na formu. Letím dva dni pred súťažou, takže počítam s tým, že tú finálnu formu, tie jemné, ale dôležité detaily, budem riešiť až na mieste. Je super, že mám na to vlastne plné dva dni, lebo ja idem pretekať až večer po amatérskej časti. Beriem to ako nutné zlo, proste sadnem do lietadla, zavriem sa do seba, vystúpim a budem prípadne riešiť formu.

 

Držal si striktne diétu?

Dá sa povedať, že celú prípravu som poňal inak ako predtým. V podstate som 3 mesiace neuhol z diéty, nedal som si nič. Predtým som jeden deň v týždni pustil, dal si čokoládku, sušienku, urobili sme si s mojou ženou Magdou pekný víkendový deň. Tento rok nie, nebola ani moja obľúbená Extrifit tyčinka, proste nič. Bol som fakt striktný, maximálne som si navýšil vločky, ryžu atď... Keďd som videl 14 dní pred súťažou, že mám síce peknú formu, ale nie takú, že by nemohla byť ešte lepšia, tak som to posledných 10 zarezal. Viem, že to urobí svoje a potiahnem to tak pravdepodobne až do Austrálie.

 

Neustále na seba lepíš ďalšie a ďalšie kilá svalov. Aj tento rok tomu nie je inak, dokonca by som povedal, že ten pokrok v masivite je ešte výraznejší. Koľko odhaduješ kíl navyše?

Myslím si, že tak 2 kilá mäsa, v oblastiach kde chýbali, tam sú.

 

Ako to robíš, že ho máš taký 'hrubý', masívny? Robíš niečo špeciálne alebo silové?

Nepovedal by som, že špeciálneho, skôr sa snažím zapojiť mozog do cvičenia. Posledné roky sa snažím prepojiť sval s mojou mysľou. Mňa neuvidíš cvičiť mŕtvolu s viac ako 160 kilami. Ale uvidíš u mňa 100% mŕtvy ťah, kedy sa snažím precítiť každý sval od prvého centimetra pohybu. Uvidíš 100% techniku ​​a sústredenie a žiadne mrvenie si chrbtice. Začnem si na metráku a v pohode sa naladím na ten cvik. Ten cvik väčšinou idem ku koncu tréningu, kedy sú už svaly napumpované, predunavené. A podľa toho, ako ich dokážem precítiť a posúdiť, či ten Mŕtvy ťah má pre mňa v danú chvíľu význam, prikladám si po desiatich kilách a zameriavam sa na každé vlákno, kedy s tým svalom pracujem. A takto to idem so všetkými partiami. Myslím, že tá mentálna stránka veci je dôležitá. Tiež som drepoval cez 230 kíl, ale dnes ma neuvidíš s viac ako sa 190 kilami. A nohy mi rastú, pretože to je o pocite vo svale. Samozrejme, keď to dobre cítiš, pridaj váhu, ale s 230 kilami už nejdeš čisto len stehnami. Ide ti chrbát, ide ti chrbtica, ide ti všetko. Navyše už nie som dvadsaťročný a treba tiež na to trochu myslieť, aby neprišlo zranenie. Musíš si byť istý tou funkciou svalu. Aj pri tzv. Základných cvikoch ten sval v mysli izolujte. Pri chrbte napríklad dokážem oddeliť zaťaženie stredu chrbta, spodného chrbta atď ... Myslím, že to je tá príčina toho, že tie svaly sú tak efektívne zaťažené, čo vedie k ich rastu. Ale s týmto chcem do budúcnosti ešte veľa pracovať. V neposlednom rade je to tiež o tom, že mám od Extrifitu zaistený prísun vecí, ktoré potrebujem. Dnes už každý vie, že aminokyseliny sú neoddeliteľnou súčasťou diét, NO sú skvelé, keď to fakt ideš na doraz atď... A ja to využívam masívne.

 

Mal si tréning rozdelený na jednu alebo dve partie?

Išiel som 2 partie, ale v závere, povedzme tie posledné 3 týždne, už viac ako hodinu tréningu som nedal, takže nastúpili dvojfázové tréningy. Samozrejme sa snažím o maximálnu intenzitu a nasadenie. Ale klasický split idem cez rok vždy. Chrbát s tricákom, prsia s bicák, taká klasika.

Vráťme sa ešte k súťaži, ktorú možno nie všetci poznajú, alebo sa v tom jednoducho neorientujú. Povedz nám o tom niečo.

Je to prvý ročník Lee Priest Classic. Tá informácia o organizovaní totiž vybehla relatívne nedávno, niekedy na jeseň. Urobili tomu veľké promo, je okolo toho humbuk a ja som to tak prehnal hlavou, že by som si do jesene oddýchol a potom na to vletel . Takže teraz sa to v tých paralelných federáciách hojne prepiera a ja si hovorím, že by nebolo zlé vyhrať na prvom ročníku. Navyše, situácia okolo NABBA sa trochu zmenila, zlúčila sa s federáciou WFF a hýbe sa to slušným smerom. Súťaž Lee Priest Classic by mala byť takou paralelou Arnold Classic, ktorá sa už dnes koná snáď na každej dedine, už aj v Austrálii. Ak na jar bude Lee Priest Classic aj v Anglicku, tak by som tam išiel tiež.

 

Lee Priest Classic je tiež rozdelená na dve časti? Amatérsku a profi?

Tým, ako sa spojila WFF s NABBA, tak na Lee Priest Classic má NABBA profesionálov a WFF amatérsku časť. Takže najprv bude asi tisíc kategórií WFF a ako klinec tej súťaže budú súboje profesionálov NABBA.

 

Ako pretekár tam budeš sám z Česka?

Nie, ide so mnou ešte Filip Grznár, ktorý bude súťažiť v tej amatérskej časti súťaže.

 

Zdroj: www.extrifitslovakia.sk (upravené a krátené)

 

EXTRIFIT PODPORUJE SLAVOJE BEDNÁŘE

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.