Magazín
Extrifitslovakia poradňa – radí Dávid Oravec
dátum: 16.03.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
V Extrifitslovakia poradni tentoraz odpovedá na otázky našich čitateľov člen Extrifit tímu a juniorský majster Slovenska v kulturistike Dávid Oravec.

Otázka: V rámci poradne by som sa rada informovala na priebeh stravovania, ak idem na nočnú zmenu, nie je mi jasné, ako pokračovať, či na báze bielkovín alebo sacharidov, ako sa prestravovať v noci, keď treba byť aktívny.

Odpoveď: Ja tiež pracujem v noci, mám nočné zmeny, ale stále počas roka, nestriedam to. Preto som si deň úplne obrátil naruby. Takže sa stravujem ako keby cez deň. Vstanem o 13.00 h, čo je pre mňa ráno. Dám do seba nejaké doplnky a idem trénovať ešte nalačno a prvé jedlo prijímam až po tréningu. No a ďalej idem normálne. Sacharidy prijímam ešte v štyroch porciách jedla a to posledné jedlo je už len také bielkovinové. Napríklad tvaroh alebo zrejúci syra nejaké aminokyseliny alebo nočný protein. Pred spaním už nedávam žiadnu výživu, žiadnu ryžu, ani vločky ani sacharidové jedla.

 

Otázka: Je na škodu trénovať svalovú partiu 2 – 3x týždenne, pokiaľ nie je dostatočne zregenerovaná, samozrejme pri dostatočnom prísune živín? Viem, že sa odporúča trénovať svalovú partiu nie častejšie ako raz za 5 – 7 dní, ale tiež sa odporúča svaly šokovať.

Odpoveď: Trikrát týždenne trénovať svalovú partiu je podľa mňa veľa. Mne sa osvedčil systém 4 + 1, či v objemovke alebo v diéte, čiže sval precvičím raz za 5 dní, čo sa mi zdá ideálne. Je to však individuálna záležitosť, lebo záleží na tom, akú má ten človek stravu, aký má vek a ako je unavený, podľa toho, čo počas dňa robí. Raz týždenne v objemovke stačí, dvakrát týždenne by som dal v diétnom období, ale trikrát je veľa.

 

Otázka: Trénuješ celý rok, ale si dávaš aj pauzu?

Odpoveď: Žiadnu pauzu si nedávam, na pauzy nemám čas, akurát urobím nejaké zmeny po súťaži, keď som vyčerpaný. Vtedy si zopár tréningov dám ľahších a cvičím, ako som spomínal raz týždenne, ale úplnú pauzu nemám.

 

AKO FUNGUJE EXTRIFITSLOVAKIA PORADŇA?

Nebojte sa položiť otázky, všetko, čo vás zaujíma, čo chcete vedieť, v čom potrebujete poradiť! Otázky ohľadne zdravého životného štýlu, tréningu, cvičenia, stravy, doplnkov výživy píšte a posielajte na mail: redaktor@mozolani.com. Akonáhle dostaneme od vás otázky, prepošleme ich tomu členovi Extrifit tímu alebo Extrifitslovakia tímu, ktorého sa pýtate o radu. Ak to budú otázky nie na konkrétneho adresáta, potom ich budeme posielať „extrifiťákom“ tak, aby sme nenechali „vychladnúť“ ani jedného z nich. Odpovede nájdete na www.mozolani.com.

EXTRIFIT PODPORUJE DÁVIDA ORAVCA

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.

Súvisiace články