Magazín
Trénersky denník: Tomáš Hafera 9. 3. – 15. 3.
dátum: 16.03.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Tomáš Hafera je v Zmenárni trénerom Jarmily Tabačárovej, ktorá zatiaľ schudla spomedzi finalistov najviac.

Trénersky denník: Tomáš Hafera 9. 3. – 15. 3.

Tréning:

Jarku začali bolieť kolená, s čím sme sa museli vysporiadať. Museli sme zmeniť tréning, aby mohla splniť požadované tréningové dávky. Jarka mala silový tréning štyrikrát týždenne, pondelok, utorok, štvrtok, piatok, vždy o 11.00 h, nakoľko mala poobedňajšiu smenu v práci. Silový tréning trval hodinu a pred každým mala 15-minútové kardio na zohriatie a po tréningu ďalších 15 minút aeróbnej aktivity. Okrem toho absolvovala ešte samostatne 60-minútové kardio trirkrát týždenne. Jej „obľúbený“ schodový trenažér sme museli v tomto týždni vynechať. Venovali sme sa tréningu vrchnej časti tela, spodok iba minimálne, aby sme to trochu preliečili a mohli od ďalšieho týždňa ísť naplno. Z týchto dôvodov nečakáme nejaký veľký úbytok na váhe, lebo sa nedalo poriadne cvičiť.

Strava:

Stravu sme neupravovali, ale zaradili sme kĺbovú výživu. Z čoho pozostáva strava? Jarka prijíma v každom jedle nejakú bielkovinu a to päťkrát denne, mäso, jogurty, syr, tvaroh, vajcia, ryby a popoludní už neprijíma žiadne sacharidy ani ovocie, len bielkoviny a zeleninu. Denne vypije cca 4 l vody. Plus kávu a zelený čaj.

Celkovo:

Jarka spolupracuje výborne, všetko mi hovorí, všetko riešime, dodržiava stravu na sto percent, takisto k tréningom pristupuje veľmi zodpovedne, nevynecháva ani minútu tréningu a je radosť pracovať s takým človekom. Zatiaľ je spomedzi finalistov najlepšia a dúfam, že to tak aj ostane.

Autor: Tomáš Hafera

POZOR: Rady, ako trénovať, cvičiť a stravovať sa nájdete TU

Redukčné kurzy:

- pre mužov BEST BODY

- pre ženy EASY BODY

 

MOZOLANI FIT BODY 2015 podporili:

Organizátor: Mozolani The Fitness Authority

Generálny partner: Spirit gril&bar

Top partner: Tetras

Hlavný partner: Ekomedica

Hlavný mediálny partner: Slovak Sport TV

Hlavný web partner: Diva.sk

Hlavný print partner: sieť regionálnych novín MY

Partneri: ZOC Max, Posilka.tv, Profimas, UNCS, SUAR, Maďufa, Aloxxi, HK Slovan Duslo Šaľa

Mediálni partneri: TV Severka, fitnesstreneri.sk, regionálne portály zilina.sme.sk, orava.sme.sk, turiec.sme.sk, zvolen.sme.sk, nitra.sme.sk, trnava.sme.sk, prievidza.sme.sk, trencin.sme.sk

www.mozolani.com