Magazín
Trénerský denník: Norbert Zajac 9. 3 – 15. 3.
dátum: 14.03.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Slovenský reprezentant v kulturistike a člen Extrifitslovakia tímu Norbert Zajac trénuje v Zmenárni Mariána Ďuranu.

Trénerský denník: Norbert Zajac 9. 3 - 15. 3

Tréning:

S Mariánom ste upravili náš tréningový systém a to nasledovne:

Telo sme začali deliť na dve časti do schém A a B, pričom A schéma, pozostáva z odtrénovania nôh, chrbáta, hrudníka a brucha a B schéma z ramien, bicepsov a tricepsov a samozrejme brucha taktiež.

Tréning je vyskladaný tak, že na každú svalovú partiu, ktorá nám vychádza na daný deň, zaradíme jeden ťažký viackĺbový cvik o počte 10 – 15 opakovaní na 4 série a následne 2 cviky na tú istú partiu nasledujú do supersérie v rozmedzí od 20-25 opakovaní a rozdelíme si to na 3 sety.

Ako príklad môžem uviesť tréning stehien, kde Majo urobí 4 série drepov s veľkou činkou po 10 – 15 opakovaní s cca 80 kg a následne sa pustíme do izolovaných cvikov a to predkopávania a zakopávania, ktoré spojíme do supersérie a tú otočíme 3x v rozmedzí od 20 – 25 opakovaní.

Dôvodom prečo som sa rozhodol upraviť takto náš tréningový modul je ten, že Majova postava má potenciál, aby v závere súťaže bola nie len výrazne odtučnená, ale mohla mať aj jemne oddelené svalstvo a my sa tým pádom musíme zameriavať na odbúravanie tukového tkaniva z miest, na ktoré sa treba špecificky zameriavať, či to už je spodok chrbta, alebo spodná čas hrudníka a podobne ....

Strava:

Na strave sme nič špeciálne nemenili, opäť sme sa vrátili na náš štandard založený na príjme bielkovín a tukov, ale pre tento týždeň sme sa rozhodli, že sacharidový deň vynecháme, avšak alternatívne to ešte po telefóne podľa Majovich pocitov a úbytku váhy budeme riešiť.

Autor: Norbert Zajac

 

EXTRIFITSLOVAKIA PODPORUJE NORBERTA ZAJACA

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.

 

POZOR: Rady, ako trénovať, cvičiť a stravovať sa nájdete TU

Redukčné kurzy:

- pre mužov BEST BODY

- pre ženy EASY BODY

 

MOZOLANI FIT BODY 2015 podporili:

Organizátor: Mozolani The Fitness Authority

Generálny partner: Spirit gril&bar

Top partner: Tetras

Hlavný partner: Ekomedica

Hlavný mediálny partner: Slovak Sport TV

Hlavný web partner: Diva.sk

Hlavný print partner: sieť regionálnych novín MY

Partneri: ZOC Max, Posilka.tv, Profimas, UNCS, SUAR, Maďufa, Aloxxi, HK Slovan Duslo Šaľa

Mediálni partneri: TV Severka, fitnesstreneri.sk, regionálne portály zilina.sme.sk, orava.sme.sk, turiec.sme.sk, zvolen.sme.sk, nitra.sme.sk, trnava.sme.sk, prievidza.sme.sk, trencin.sme.sk