Magazín
Ďurana chce schudnúť až na úroveň 86 kg!
dátum: 13.03.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Finalisti projektu Zmeň svoje telo, zmeníš svoj život (Zmenáreň), ktorý je súčasťou jedinečnej celoslovenskej súťaže v chudnutí Mozolani Fit Body 2015, majú za sebou šesť týždňov premeny a pred sebou ešte štyri týždne tréningovej driny a striktného dodržiavania jedálnička. Výsledky všetkých štyroch finalistov sú zatiaľ veľmi dobré. Výborne sa drží aj jediný chlap spomedzi nich Marián Ďurana, ktorého sme oslovili.

Na snímke sú Marián Ďurana a tréner Norbert Zajac.

 

Ešte sa ti stále chce cvičiť?

Tento týždeň bol zlý, kvázi kritický, dobehla ma únava. Akoby sa mi už nechcelo. Navyše, ublížil som si ľavé koleno, trochu som si natiahol krížny kolenný väz, preto som bol trochu obmedzený, ale už sa dávam dohromady. Nedá sa povedať, že by som mal nechuť cvičiť, ale netešil som sa. Našťastie, už som v pohode.

 

Ako si si natiahol ten kolenný väz?

V nedeľu sme mali modelové futbalové stretnutie v rámci tréningu, na ihrisku som sa pošmykol a natiahol som si to koleno.

 

Tento týždeň trénuješ každý deň?

Od pondelka sme začali s Norom cvičiť silové partie. Máme nohy, chrbát a hrudník, druhý deň plecia, triceps. biceps, takže už je to trochu iné. Tá nechuť je kompenzovaná tým, že sme zmenili cvičenia, čo je dobré. V pondelok, utorok a vo štvrtok som mal silový tréning s Norom, stredu som mal ráno iba kardio, a tak som si mohol dobre oddýchnuť, a večer som absolvoval futbalový tréning. V piatok je znovu silový tréning a v sobotu by sme mali absolvovať spoločné cvičenie s nejakou fitneskou.

 

Si futbalový brankár Mojša. Kedy sa vám začne jarná sezóna?

Už sa to blíži, už začíname s prípravnými zápasmi, teraz v sobotu (14. 3.) máme prípravný zápas v Mojši. Prvý majstrovský duel na jar budeme hrať  v nedeľu 5. 4.

 

Čo hovoria tvoji spoluhráči na to, že chudneš?

Chvália ma, potľapkávajú ma po pleciach a hovoria, že o mne čítali v novinách a na internete. Držia mi palce, aby som to vydržal až do konca. Má to pozitívny ohlas aj u mojich najbližších, doma, v rodine a u mojich známych.

 

Zhodil si ďalšie kilogramy?

Hmotnosť sa mi stabilizovala na 95 kg. Chudnem, ale tým, že naťahujem vodu do seba, mám teraz 59-percentný obsah vody v tele a predtým, keď som začínal, som mal 51 percent, sa to tak neprejavuje. Síce naďalej redukujem tuk, ale keďže vodu dostávam do tela, hmotnosť stojí na jednom mieste.   

 

Tvoj tréner Norbert Zajac je s tebou spokojný?

Myslím si, že Noro je rád, ako to ide, veď sme splnili cieľ po 5-tich týždňoch, ktorým bolo dostať sa na úroveň 95 kg. Teraz pritvrdíme trochu muziku, aby sme proste vyhrali. Ideme do finále, musíme už len pridať. Môj tréner je vynikajúci, veľmi mu ďakujem za všetko.

 

Koľko si trúfaš schudnúť na konci súťaže, teda po 10-tich týždňoch?

Neviem, moja počiatočný hmotnosť bola 109,4 kg, v polovici súťaže som ma 95,7 kg a keby to na konci bolo 88 kg – 86 kg, bolo by to super.

 

Autor: Ľubomír Chochula   

Trénersky tím

Finalisti Zmenárne počas pracovných dní trénujú (cca trikrát týždenne) s trénermi Mozolani Fitness. Jana Šmehylová s Martinom Chachulom, Jarmila Tabačárová s Tomášom Haferom, Frederika Schlachtová s Ľubošom Žitníkom a Marián Ďurana s Norbertom Zajacom i Andrejom Mozolánim. Počas víkendov (hlavne v sobotu) ich budú mať pod palcom slovenské reprezentantky v bikiny fitness Michaela Brutenič, Veronika Guľášová, Timea Trajteľová, ako aj Michal Kyselica.

POZOR: Rady, ako trénovať, cvičiť a stravovať sa nájdete TU

Redukčné kurzy:

- pre mužov BEST BODY

- pre ženy EASY BODY

 

MOZOLANI FIT BODY 2015 podporili:

Organizátor: Mozolani The Fitness Authority

Generálny partner: Spirit gril&bar

Top partner: Tetras

Hlavný partner: Ekomedica

Hlavný mediálny partner: Slovak Sport TV

Hlavný web partner: Diva.sk

Hlavný print partner: sieť regionálnych novín MY

Partneri: ZOC Max, Posilka.tv, Profimas, UNCS, SUAR, Maďufa, Aloxxi, HK Slovan Duslo Šaľa

Mediálni partneri: TV Severka, fitnesstreneri.sk, regionálne portály zilina.sme.sk, orava.sme.sk, turiec.sme.sk, zvolen.sme.sk, nitra.sme.sk, trnava.sme.sk, prievidza.sme.sk, trencin.sme.sk