Magazín
Juniorský šampionát v Hnúšti sa blíži
dátum: 11.03.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
V sobotu 18. apríla sa v Športovej hale v Hnúšti uskutočnia SAKFST majstrovstvá Slovenska v bikiny fitness, bodyfitness, fitness junioriek, v kulturistike a physique juniorov, pričom na tomto podujatí budú mať svoju pohárovú súťaž aj kulturisti kategórie masters. Súťaž sa začne o 12.00 h a ako hosť na nej vystúpi profesionálny kulturista Pavol Jablonický.

Hlavný organizátor a bývalý skvelý kulturista Dušan Ďubek: „Kulturistike sa venujem dlhé roky. Chcel som preteky zorganizovať aj u nás, lebo stále to bolo mimo okres Rimavská Sobota, pritom sme taká oblasť, či už B. Bystrica, R. Sobota, Hnúšťa, Lučenec, Zvolen, kde v minulosti bola dobrá kulturistika. Preto som sa rozhodol do tohto regiónu dotiahnuť nejakú súťaž. Zatiaľ sú to juniori, ale v budúcnosti by som chcel organizovať aj preteky mužov. Aktuálne pripravujeme už tretí ročník juniorských majstrovstiev Slovenska. Pre juniorov a juniorky to bude národný šampionát, ale kulturisti kategórie masters budú mať pohárovú súťaž. V Hnúšti je o tento šport slušný záujem. V úvodnom ročníku som to trochu podcenil. Myslel som si, že bude stačiť nejaká hala kultúrneho domu, ale okolo 250 ľudí sa do vypredanej miestnosti z kapacitných dôvodov nedostalo. Vlani sme to organizovali už v športovej hale, v ktorej bolo vyše 1000 ľudí, čo je na juniorskú súťaž dosť veľké číslo. Fanúšikovia sa opäť majú na čo tešiť. V juniorskej reprezentácii sú zaujímavé mená. Napríklad Dávid Oravec, Dominika Multáňová, Sabína Pleváková, Denisa Hargašová a ďalšie. Na podujatie pozveme aj zopár hostí. Vlani mal u nás exhibíciu profesionál Pavol Jablonický. Ten príde aj teraz. Na podujatí vystúpia aj speváci zo Superstars a pod.“

Juniori a juniorky budú na pódiu Športovej haly v Hnúšti bojovať o miestenku na IFBB juniorské majstrovstvá Európy. Fanúšikom sa tak na týchto nominačných pretekoch predstavia aj svetové šampiónky Dominika Multáňová (fitness), Sabína Pleváková (bikiny fitness), vicemajsterka sveta Denisa Hargašová (bikiny fitness), ako aj vychádzajúca hviezda Dávid Oravec (kulturistika). Pretekári vo physique i v kategórii kulturistika masters sa určite tiež nebudú chcieť nechať zahanbiť, a tak sa toto podujatie s atraktívnym sprievodným programom oplatí vidieť na vlastné oči.

Článok pod názvom: Ďubek má kulturistiku v srdci, 'juniorka' v Hnúšti bude opäť na úrovni - nájdete TU

Autor: Ľubomír Chochula

Súvisiace články