Magazín
Oravec si v príprave obľúbil supersérie
dátum: 02.03.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Člen Extrifit tímu, juniorský majster Slovenska v kulturistike Dávid Oravec si cez vianočné a novoročné sviatky nedal pozor, vyjedol sa a na začiatku svojej prípravy na jarné súťaže mal až 123 kg. Teraz má už o niekoľko kíl menej – Dávid patrí k tým kulturistom, ktorí sa neradi vážia, takže presný údaj nie je – ale ešte má dosť času, aby do svojej prvej súťaže znížil svoju hmotnosť na 105 kg, čo je jeho cieľom.

„Už to ide dole, mal by som to stihnúť. Kardio nerobím, zaradím ho až vtedy, ak to bude nevyhnutné kvôli redukcii hmotnosti. Mojou prvou súťažou na jar budú juniorské majstrovstvá Slovenska v Hnúšti (18. 4.). Vlani na jeseň som na Tatranskom pohári v Poprade (1. 11. 2014) mal necelých 103 kg. Vtedy moja forma bola dobrá, dokonca som bol napružkovaný, ale žiaľ, farba mi to trochu pokazila a zakryla to. Mojím cieľom je postúpiť na IFBB juniorské majstrovstvá Európy, kde by som rád mal okolo 100 kg, čiže ešte tú vlaňajšiu tatranskú formu chcem zlepšiť a ešte viac to vydrieť, hlavne zadok a hamstringy.“

Dávid trénuje tvrdo, tak, ako je zvyknutý. Čo sa týka splitu, tak začína nohami, cvičí kvadricepsy a hamstringy, ďalší deň trénuje chrbát a lýtka, potom hrudník, biceps, brucho a napokon ramená i triceps. Novinkou je, že viac sa venuje lýtkam a začal robiť supersérie. „Predtým som lýtka dosť zanedbával, teraz ich cvičím častejšie a je to vidieť, ale stále je to ešte moja slabina. Do tréningového procesu som zaradil supersérie a páči sa mi to. Dúfam, že supersérie mi pomôžu, aby sval lepšie stvrdol. Uvidím, ako sa mi to osvedčí. Zatiaľ mám z toho dobrý pocit, možno preto, že je to pre mňa novinka. Uvediem zopár príkladov. Pri tréningu nôh robím supersérie hacken drepy s predkopávaním a leg-press s čelnými drepmi, pri tréningu ramien zapažovanie jednoručkami a delt-deck, potom tlaky za hlavu v kombinácii s upažovaním v sede. Ak robím supersérie, som viac napumpovaný. Pri supersériách treba cvičiť intenzívnejšie, tréningy sú kratšie, určite to má niečo do seba. Záťaže sú pochopiteľne nižšie, navyše som v diéte.

Oravec začiatkom februára znížil príjem sacharidov z 300 g na 200 g, vlny nerobí, bielkovín aj s doplnkami má 470 g denne. „Jem veľa mäsa, denne je to až 1,5 kg, čiže 750 g hovädzieho a 750 g kuracích pŕs. Sacharidy prijímam iba z ryže. Mäso a ryžu mám 4x denne, ale celkovo jem 6x denne. Tvaroh si dávam 2x denne, ale postupne ho nahradím, tak ako v minulej príprave, čo sa mi osvedčilo. Tvaroh pred spaním nahradím zrejúcim syrom a počas dňa vaječnými bielkami,“ podotkol Dávid Oravec, ktorý žije v Kežmarku pod Tatrami, do práce chodí do Popradu, kde robí iba nočné zmeny ako zvárač a so svojou šarmantnou priateľkou Renátou, tá si v Kežmarku otvorila salón krásy, absolvuje spoločné cvičenia v posilňovni. „Renáta cvičí presne to, čo ja, akurát s inými záťažami. Som rád, že už zaznamenala progres a že ju cvičenie baví.“

 

Autor: Ľubomír Chochula

 

EXTRIFIT PODPORUJE DÁVIDA ORAVCA

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.

www.mozolani.com