Magazín
Na Tatarku je spoľahnutie, bude to OK
dátum: 12.08.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Vlaňajší absolútny majster Európy v kulturistike Peter Tatarka chce byť v rozhodujúcej fáze sezóny čo najlepšie pripravený, aby sa nominoval na majstrovstvá sveta v Maroku a tam sa po prvý raz v kariére dostal do finále.

O Petrovi Tatarkovi je známe, že trénuje veľmi poctivo. Jeho tréner a reprezentačný kolega Peter Kokoška o ňom hovorí toto: "S Peťom robím v podstate od roku 1998. Poznám ho veľmi dobre, jeho metabolizmus i to, ako reaguje na prípravu, aký tréning dokáže odtrénovať. Väčšinou príde v závere prípravy na jeden až dva týždne za mnou. Ideálne je, ak ideme spolu na súťaž, čo sa nestáva až tak často, ale párkrát sa nám to už podarilo a aj tento rok by to tak malo byť. Vždy, keď sa ma niekto spýta na Tatarku, tak vravím to isté. Teda to, že tak, ako on trénuje, dokáže len málokto. Dokonca ho vo finiši prípravy musím až brzdiť, lebo on robí extrémne tvrdé a dlhé tréningy, niekedy to preháňa. Ale viem, čoho je schopný. Preto, ak prišiel na prvý zraz trochu v horšej forme a hovorili, že nevyzerá dobre, argumentoval som tým, že ho veľmi dobre poznám, že všetko stihne a bude mať skvelú formu. Druhá vec je, koľko svalovej hmoty si udrží a aký bude výsledok, ale myslím si, že Peťo bude veľmi dobre pripravený. Tak ako vždy."

A čo naopak na adresu Kokošku povedal Tatarka? "Je to dobrý športovec i tréner, pozná ma dôkladne. Spolupracujeme od začiatku mojej kariéry, od mojej prvej súťaži v kondičnej kulturistike. Spočiatku mi všetko radil, ale časom som nazbieral skúsenosti, viem už, čo a ako, a konzultujem s ním hlavne záverečnú prípravu."

Ľubomír Chochula

Tréningové video a rozhovor s Petrom Tatarkom si môžete pozrieť TU.