Magazín
O Norovi Vredíkovi budeme ešte počuť
dátum: 02.03.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Člen Mozolani The Fitness Authority Norbert Vredík má pred sebou, ak nepoľaví, sľubnú budúcnosť. Pred pár dňami absolvoval tento mladý 17-ročný kulturista kontrolu formy v Mozolani Fitness v ZOC Max v Žiline u svojho trénera Norberta Zajaca.

Norbert Vredík žije v Revúcej, kde navštevuje gymnázium. Chodí do tretej triedy a v budúcom školskom roku ho čaká maturita. Cvičiť začal ako 14-ročný. Vlani štartoval na dorasteneckých majstrovstvách Slovenska, na ktorých obsadil 4. miesto. „Nebol som dostatočne pripravený. V roku 2015 chcem byť lepší. Najskôr by som rád súťažil na juniorských majstrovstvách Slovenska v Hnúšti (18. 4.). Na juniorke nečakám veľký úspech, skôr pôjde o získanie skúsenosti. Potom budem štartovať na dorasteneckom slovenskom šampionáte v Starej Ľubovni (30. 5.), kde sa vynasnažím získať medailu,“ podotkol Norbert Vredík a pokračoval. „K Norovi Zajacovi som sa dostal prostredníctvom projektu Hľadáme talent. On je veľmi dobrý tréner. Uznávam ho a držím mu palce v jeho športovej kariére, lebo vidím, že si to zaslúži. Na kontrolu formy do Žiliny chodím každé dva týždne, teraz je to trochu viac, lebo som vyše týždňa bol chorý.“

Kulturistika je dosť finančne náročný šport najmä pre mladého začínajúceho športovca a študenta. V tomto smere má však Vredík oporu doma. „Moji rodičia ma podporujú, držia mi palce, vlastne celá rodina žije tým, čo robím.“

Vredík je v príprave od 1. 1. 2015. Robil sacharidové vlny 400 g, 300 g, 200 g, 100 g a potom zasa nahor, bielkovín prijímal 2 – 2,5 g/kg hmotnosti, cukry vynechal a tuky mal len v skrytej forme, napríklad v mäse či lososovi. Jedol šesťkrát denne. „Keď som mal vysokosacharidový deň, tak som si na raňajky dával vločky, 5 bielok a 2 celé vajcia. Potom som pokračoval v závislosti od toho, koľko som mal gramov mäsa a sacharidov, buď som si dal mäso a ryžu alebo len mäso so zeleninou. Sacharidy prijímam počas dňa v období od prvého tréningu po môj druhý tréning. Na večeru už nejem žiadne sacharidy, len zeleninu. Bielkoviny čerpám väčšinou z mäsa, na obed je to hovädzina, pomedzi to kuracina a na večeru sa snažím mať lososa. Sacharidy prijímam z ryže a vločiek. Vo vysokosacharidový deň mám trochu bobuľovitého ovocia, inak nie. Čo sa týka doplnkov, beriem bcaa, glutamín, proteín, kreatín.“

Vredíková príprava sa teraz zintenzívni, aby sa odstránili rezervy na nohách a zadku, kde v deň kontroly formy (17. 2.) bolo pomerne ešte dosť tuku. Vredík dovtedy trénoval takto: „Celé telo som mal rozdelené do troch dní, môj split bol 3+1. Prvá fáza tréningu sa mi začínala o pol šiestej ráno, keď som cvičil malú svalovú partiu (biceps, triceps, brucho, ramená). Druhú fázu som absolvoval od 17.00 h, keď som sa zameral na väčšiu svalovú partiu (chrbát, hrudník, nohy),“ dodal Norbert Vredík, ktorý mal na kontrolnom dni hmotnosť 86 kg.

Hovorí Norbert Zajac

A čo hovoril na pripravenosť Nora Vredíka počas jeho návštevy jeho tréner Norbert Zajac? „Vredík je veľký talent, o ktorom, ak nepoľaví, budeme počuť ešte veľa pozitívnych vecí. Dúfam, že postupom času, ako bude čoraz viac medializovaný a zviditeľňovaný, to ustojí a nebude to mať na neho negatívny vplyv. Mladí chalani majú totiž tendenciu trochu tomu podľahnúť. Od ostatnej kontroly, ktorá bola pred tromi týždňami, nezaznamenal veľký progres, preto sme do ďalšieho obdobia tréning trochu modifikovali a stravu sme už pritvrdili. Naším cieľom sú prioritne M-SR dorastencov, ale chceme, aby štartoval aj na M-SR juniorov. Dokonca nie je vylúčené, že sa predstaví aj na Mozolani Classic 2015 a na M-SR mužov, ale tieto dve súťaže sú veľmi otázne. Na dorasteneckom šampionáte musí byť však jeho forma vygradovaná na sto percent.

 

Autor: Ľubomír Chochula

 

EXTRIFITSLOVAKIA PODPORUJE NORBERTA ZAJACA

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr. enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.

 

Ďalšie pózy Norberta Vredíka: