Magazín
Trénerský denník: Norbert Zajac 23. 2 – 1. 3
dátum: 27.02.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Norbert Zajac ako tréner finalistu Zmenárne Mariána Ďurana hodnotí ďalší týždeň svojho zverenca v súťaži, kde ide o úbytok hmotnosti a vypracovanie postavy.

Trénerský denník: Norbert Zajac 23. 2 –  1. 3

Tréning:

V pondelok po nasycovacom, respektíve sacharidovom dni sme pokračovali v nadstavenom trende z minulého týždňa. Teda šlo o tréningový systém A1, ktorý spočíva v relatívne ťažších váhach a je stavaný na viackĺbových cvikoch. V tento deň nám išlo s Majom o to, aby sme z jeho tela opäť dostali všetok glykogén preč a aby sa postupne opäť dostával do ketózy. Ráno Majo navážil o 2 kg viac, ale upokojil som ho, že je to prirodzená a očakávaná reakcia a že do večera tá hmotnosť klesne možnože už aj pod hranicu, akú mal počiatočnú pred nasycovacím dňom. A tak sa aj stalo.

V tréningu začíname využívať už náročnejšie techniky, ako sú vyrázové tlaky až zo zeme a podobne. Musím podotknúť, že Majo naberá aj na silových výkonoch. Bench – Press, ktorý robil na začiatku ledva so 60 kg činkou na štvrtkovom tréningu už zvládol 4 série po 6 – 8 opakovaní s 80 kg činkou, čo je úctyhodný výkon. Taktiež vyrazový tlak robí technicky správne po 10 opakovaní s 50 kg činkou. Na drepe sme dokonca váhu s 50 kg navyšili na štvrtočnom tréningu až o 30 kg, takže zvláda 4 série po 12 opakovaní s 80 kg.

Teším sa z toho ako sa mi mení pred očami, ale oveľa viac ma tešia aj jeho výkony vo fitku.Aj keď sa zdá, že už nezvládne další cvik, stačí ho trošku vyhecovať a vydá so seba maximum a jednoducho zvládne všetko, čo mu prichystám.

S Majom sme si dali cieľ, že keď ešte trošku naberie na kondícii a na sile, pustíme sa do Cross-fitového systému tréningu, veľmi to chce skúsiť a ja chcem, aby ho tréning stále bavil, nakoľko to je veľmi dôležité a len vtedy to má efekt, keď má človek aj z toho radosť.

 

Strava:

Od pondelka sme naskočili teda na štandardný režím mojej modifikácie Palumbovej diety, Majo od stredy je už opäť v ukážkovej ketóze, metabolizmus mu nabúravací deň rozbehol ešte do väčších obrátok, a tak sme sa rozhodli, že tento týždeň nabúravací deň vynecháme a skúsime to trošku, ako sa povie „zarezať“ !

Takú chuťovku spomeniem na záver. Majo mi po jeho pondelkovom kardiu aj vypomáhal ako sparing-partner pri mojom tréningu. Bolo to pri cvikoch čelný drep, a drepy na smithovom stroji a kto je trošku v obraze vie, že dávať dopomoc hlavne pri čelnom drepe nie je až taká jednoduchá vec a tejto úlohy sa Majo zhostil bravúrne a nebál som sa na činku naložiť rovných 200 kg.

Chcel som tým povedať to, že je evidentné, že nad všetkým čo robíme aj uvažuje a nerobí všetko bezducho a to je super!

Autor: Norbert Zajac

 

EXTRIFITSLOVAKIA PODPORUJE NORBERTA ZAJACA

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.

POZOR: Rady, ako trénovať, cvičiť a stravovať sa nájdete TU

Redukčné kurzy:

- pre mužov BEST BODY

- pre ženy EASY BODY

 

MOZOLANI FIT BODY 2015 podporili:

Organizátor: Mozolani The Fitness Authority

Generálny partner: Spirit gril&bar

Top partner: Tetras

Hlavný partner: Ekomedica

Hlavný mediálny partner: Slovak Sport TV

Hlavný web partner: Diva.sk

Hlavný print partner: sieť regionálnych novín MY

Partneri: ZOC Max, Posilka.tv, Profimas, UNCS, SUAR, Maďufa, Aloxxi, HK Slovan Duslo Šaľa

Mediálni partneri: TV Severka, fitnesstreneri.sk, regionálne portály zilina.sme.sk, orava.sme.sk, turiec.sme.sk, zvolen.sme.sk, nitra.sme.sk, trnava.sme.sk, prievidza.sme.sk, trencin.sme.sk

www.mozolani.com