Magazín
Hossa: Rodina je dôležitejšia ako pohár
dátum: 10.08.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Iné športy
Slovenský hokejový útočník Marián Hossa si do slávneho Stanleyho pohára opäť naservíroval bryndzové pirohy. Aj takýmto spôsobom si už druhýkrát užíval 24-hodinovku s cennou trofejou, ktorú získal za triumf v play-off zámorskej NHL s tímom Chicago Blackhawks.

"Milujem pirohy. Bol som zvyknutý mať pirohy od mamy a keď sa naskytla táto šanca - kombinácia mama, pohár a pirohy, tak som neodolal,“ povedal tridsaťštyriročný útočník. V sobotu bude oslavovať aj s verejnosťou na Zimnom štadióne Pavla Demitru v Trenčíne, kde hokejovo vyrastal.

Po piatkovom príchode trofeje od Michala Handzuša z Banskej Bystrice do Trenčína oslavoval Marián Hossa na súkromnej akcii s rodinou a blízkymi. Stanleyho pohár bol aj v bazéne, no vody sa nedotkol. Prekvapením piatkového večera bol príchod Mariánovho mladšieho brata Marcela, ktorý ako jediný člen rodiny chýbal na oslave pri prvom víťazstve Stanleyho pohára svojho súrodenca. Slávneho pohára sa bratia dotkli spoločne. "Niečo som tušil, ale nevedel som presne, že to tak bude. Bolo to veľmi pekné prekvapenie,“ povedal Marián Hossa a pokračoval: "Priletel z Ruska, pretože dostal nejakú výnimku. Má dva voľné dni a dosť nečakane sa objavil u nás doma.“

Hoci starší z bratov Hossovcov vyhral cenný pohár už druhýkrát, pocit z triumfu mu nezovšednel. "Som veľmi rád, že sa mi to podarilo získať druhýkrát. Vôbec to nebolo ľahké a o to viac si to užívam. Ten pocit je stále nádherný a myslím si, že je ešte aj krajší,“ dodal. 

Po tom, ako pohár odíde z Trenčína, čaká na rodáka zo Starej Ľubovne tvrdá letná tréningová fáza. „Prerušil ju pohár, dal som si pár dní voľno a idem si trochu užívať oslavy s kamarátmi a rodinou. V piatok sme si užili pohár, dostal poriadne zabrať,“ povedal skúsený reprezentačný útočník, ktorý sa až doteraz venoval v prvom rade rodine. Postupne začal aj s prípravou na nový ročník a doliečuje si aj zranenia z dlhej a náročnej sezóny. Už v prvej polovici septembra sa totiž sťahuje do zámoria. 

Marián Hossa sa v novembri stane druhýkrát otcom, v jeho živote sú jeho blízki na prvom mieste. "Rodina je krajšia vec ako táto váza. Je to nádherné vyhrať, ale najdôležitejšia je rodina,“ skonštatoval hokejista a nevyhol sa ani otázke o budúcoročných ZOH v Soči. "Olympijský turnaj sa koná len raz za štyri roky a prídu tam tí najlepší. Verím, že slovenskí hokejisti tam urobia ľuďom radosť a budú hrať dobre,“ povedal dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára, ktorý však s reprezentáciou zatiaľ nezískal žiadnu medailu na vrcholnom podujatí. 

Text a foto: Sita