Magazín
Trénerský denník: Ľuboš Žitník 16. 2 – 22. 2.
dátum: 23.02.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Tréner Ľuboš Žitník trénuje v Zmenárni Frederiku Schlachtovú, ktorá je najmladšou finalistkou.

 

Trénerský denník: Ľuboš Žitník 16. 2 – 22. 2.

 

Tréningový proces s Frederikou pokračuje plynule ďalej. Pokračujeme dohodnutým tréningovým splitom a však vzhľadom na to že Frederike začali študijné povinnosti čas a dni cvičenia sme museli upraviť.

Pondelok mala len kardio, lebo od rána do večera bola v škole. V utorok poobede sme si dali tréning celého tela a opatrne sme začali zaťažovať problematickú nohu, tréning zvládla celkom dobre s následným kardiom, ktoré je v tejto fáze nevyhnutné a nie je to niečo navyše, ale kardio je súčasťou celého tréningového procesu. Spomínam to zámerne, lebo z mojich skúseností zhruba 30% návštevníkov fitness centier spomínanú činnosť nerobia. Čo je chyba, lebo organizmus už po 30-tich minútach takpovediac ,,prepína“ na TUKY. Streda, piatok a nedeľa bola venovaná znova Aerobnej činnosti v dĺžke 60 minút. Vo štvrtok sme mali tréning, kde sme cvičili  trojsérie /bez prestávky/ systémom spodná časť tela, stred tela a vršok tela s následnou minútovou pauzou na vydýchanie. Tento tréningový systém sa nám osvedčil vzhľadom nato, že nezaťažujeme jednu svalovú skupinu po sebe, ale jednotlivé partie cvičíme po sebe a tým si svalové skupiny dostatočne oddýchnu. A zároveň si udržíme dostatočnú intenzitu. Koleno a stehenné svalstvo už menej pobolieva a na moje prekvapenie Frederika zvládla aj drepy 3 série po 15 opakovaní. Samozrejmosťou bolo aerobné zaťaženie 20 minút. Zmonitorovali sme si jej pokroky a budeme v tomto trende pokračovať každých sedem dní, aby sme videli, ako jej telo reaguje. V sobotu bol v pláne spoločný tréning so všetkými účastníkmi projektu  FITBODY.

Čo sa týka stravy, pokračujeme podľa stanoveného jedálnička, ktorý ma Frederika prispôsobený jej študijným  povinnostiam. Tu sme stravu prispôsobili tak vzhľadom na to, že býva na internáte, aby si ju mohla prichystať v podmienkach, ktoré jej to dovoľujú (jedna spoločná dvojplatnička). Tým chcem poukázať na to, že sa dajú dosahovať pokroky aj s obmedzeným zdravotným stavom, aj keď nie ste doma. Ale na internáte.

Prvé pokroky si všímajú aj ľudia z jej bezprostredného okolia, čo je pre ňu veľmi povzbudivé.

Autor: Ľuboš Žitník

POZOR: Rady, ako trénovať, cvičiť a stravovať sa nájdete už čoskoro TU

Redukčné kurzy:

- pre mužov BEST BODY

- pre ženy EASY BODY

 

MOZOLANI FIT BODY 2015 podporili:

Organizátor: Mozolani The Fitness Authority

Generálny partner: Spirit gril&bar

Top partner: Tetras

Hlavný partner: Ekomedica

Hlavný mediálny partner: Slovak Sport TV

Hlavný web partner: Diva.sk

Hlavný print partner: sieť regionálnych novín MY

Partneri: ZOC Max, Posilka.tv, Profimas, UNCS, SUAR, Maďufa, Aloxxi, HK Slovan Duslo Šaľa

Mediálni partneri: TV Severka, fitnesstreneri.sk, regionálne portály zilina.sme.sk, orava.sme.sk, turiec.sme.sk, zvolen.sme.sk, nitra.sme.sk, trnava.sme.sk, prievidza.sme.sk, trencin.sme.sk

www.mozolani.com