Magazín
V Košiciach sa konal reprezentačný zraz v kulturistike, fitness...
dátum: 22.02.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
V sobotu 21. februára sa v InPulse Fitness v Košiciach uskutočnil reprezentačný zraz kulturistov a fitnesiek a pretekárov v men´s physique. Formu športovcov hodnotili reprezentační tréneri Ľuboš Matejička (muži) a Natália Lenártová-Revajová (ženy). Zrazu sa zúčastnil aj prezident SAKFST Milan Čížek.

Pretekári, ako tradične to na zrazoch býva, zapózovali v daných pozíciách. Potom tí z reprezentačného áčka vyfasovali doplnky a presunuli sa na kliniku estetickej  medicíny ENVY, kde absolvovali merania na prístroji InBody. Je to prístroj, ktorý ukáže, koľko vody sa v tele zadržiava, aký je pomer tuku, svalovej hmoty, ale dajú sa sledovať aj minerály a ďalšie veci.

Zraz ukázal, kto má akú šancu a aký potenciál. Niektorí pretekári boli lepšie pripravení, niektorí horšie, vzhľadom na to, koľko zostáva času do súťaží. Pristavme sa pri niektorých.

V ženskej kategórii bikiny fitness sa v áčku udomácňuje Andrea Neumannová, ešte to nebolo top, potrebuje zväčšiť ramená i chrbát  a zoštíhliť stehná, ale napreduje a ak nepoľaví, môže byť na jarných pretekoch príjemných prekvapením aj s medailovým výsledkom.

Medzi mužmi zaujal formou Norbert Zajac, ktorý bol jeden z najlepšie pripravených bodybuilderov, možno vôbec najlepší zo všetkých. Je to juniorský majster sveta v kulturistike 2012, v podstate dva roky nesúťažil a teraz na jar by sa rád znovu presadil na medzinárodnej scéne na IFBB majstrovstvách Európy. Je na dobrej ceste. Aj Andreu, aj Norberta trénuje Andrej Mozoláni.

Dobrý na zraze bol aj Tomáš Tabačiar, ktorý vie byť na seba dosť kritický, a keby nemal zdravotné problémy, mohol byť ešte lepší. Tomáš je absolútnym majstrom Európy 2010 a bronzovým medailistom MS 2012 v klasickej kulturistike, ale už súťaží v hmotnostnej kulturistike a jeho cieľom na IFBB ME 2015 bude nadviazať na tieto úspechy.

Zdravotné komplikácie prenasledujú v príprave aj šesťnásobného majstra sveta v kulturistike Igora Kočiša. Samozrejme, že ešte nebol so sebou spokojný, ale je to skúsený borec, ktorý už neraz dokázal, že vie zabrať vtedy, keď to najviac treba. Chce sa nominovať na IFBB ME 2015, kde si nemôže dávať iné ciele, len tie najvyššie.  

Majster Európy v kulturistike 2013, bronzový na ME 2014 Miroslav Škadra by sa rád z bojového útvaru presunul v rámci ozbrojených síl SR na inú pozíciu, aby sa nerušene mohol venovať príprave. V marci mu totiž hrozí dlhý výcvik a v tom prípade by to mohol zabaliť, lebo stravovať sa klobásami a inými potravinami by bolo pre formu zničujúce.

O ďalších zaujímavých informáciách z prípravy niekedy nabudúce.

Autor: Ľubomír Chochula