Magazín
Trénerský denník: Martin Chachula 16. 2. - 22. 2.
dátum: 20.02.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Martin Chachula pripravuje v rámci Zmenárne Janu Šmehylovú. Prečítajte si, ako trénujú, ako sa im darí napredovať a približovať sa k cieľu.

Trénersky denník: Martin Chachula 16. 2. - 22. 2.

Pondelok 16. 2. – spolu s Jankou sme už v novom časovom rozložení tréningov (pondelok streda, piatok o 9.00 h) začali tretí súťažný týždeň veľmi podobným tréningom, akým sme skončili v piatok. Takže sme opäť prešli kruhovú formu tréningu zameranú na rozvoj kondície a nastavený tak, aby bol dostatočne spaľovací pre nami zvolený cieľ. Tréning sme neodcvičili na 100% , lebo Janka sa necítila úplne vo svojej koži. Po dôkladnom rozobraní jej zdravotného stavu sme upravili tréning a prešli sme tri o niečo skrátené verzie kruhových tréningov. Po ich ukončení sme dali spolu ešte 20 minút mierneho kardia a poslal som ju domov oddychovať s tým, aby si dala v utorok pauzu a poriadne sa vyležala. Zvýšili sme príjem vitamínu C a naordinovali absolútny odpočinok.

Utorok 17. 2. utorok voľno.

Streda 18. 2. streda – tréning o 9.00 h: Janka stále nebola úplne v poriadku, preto sme si nastavili len tréning na jednom mieste vo fitku a dali sme si spolu kruhový tréning s vlastnou váhou. Volil som však len cvičenia, ktoré sú na rehabilitačnej báze, takže žiadne príliš ťažké cvičenia. Celý tréning bol len na udržiavacej úrovni.

Štvrtok 19. 2. – dohodli sme sa s Jankou, že to stále nie je úplne v poriadku, tak sme netlačili zbytočne na pílu a nechali sme jej opäť voľný deň nech si oddýchne aj fyzicky aj psychicky.

Piatok 20. 2. – Posunuli sme tréning na 13.00 h. Janka konečne prišla v poriadku a mohli sme nastaviť plnohodnotný tréning. Prešli sme celé telo a využili sme k precvičeniu jednotlivých častí najmä stroje. Forma bola kruhová a medzi jednotlivými sériami sme ešte naviac pridali 5-minútové kardio úseky na bežiacom páse (level – 6,2) .

Sobota 21. 2. funkčný tréning pod iným vedením....

Nedeľa 22. 2. – voľno.

No tento týždeň bol veľmi náročný pre Janku, nakoľko sa dostavil prvotný stres a kríza a k tomu všetkému aj tá choroba, ale s tým, že sme trošku zvoľnili tempo sme to zvládli. Ďalší týždeň bude snáď už Janka zdravá a plná energie ako na začiatku. Stravu sme nezmenili, akurát prešla z detoxikačnej diéty na plnohodnotný jedálny lístok, v ktorom sú zastúpené všetky druhy potravín. Podotýkam, že nie je to žiadna forma diéty, len správne rozložená strava do 5-6 jedál denne, s určenými gramážami. Má k dispozícii veľa varant, ktoré môže kombinovať, aby to nebolo stereotypné.

Autor: Martin Chachula

P.S.: Janka si podľa vlastných slov dala v stredu na obed rybku so zeleninou, vo štvrtok kuracie soté a aj v ďalších dňoch sa držala vypracovaného jedálnička...

POZOR: Rady, ako trénovať, cvičiť a stravovať sa nájdete už čoskoro TU

Redukčné kurzy:

- pre mužov BEST BODY

- pre ženy EASY BODY

 

MOZOLANI FIT BODY 2015 podporili:

Organizátor: Mozolani The Fitness Authority

Generálny partner: Spirit gril&bar

Top partner: Tetras

Hlavný partner: Ekomedica

Hlavný mediálny partner: Slovak Sport TV

Hlavný web partner: Diva.sk

Hlavný print partner: sieť regionálnych novín MY

Partneri: ZOC Max, Posilka.tv, Profimas, UNCS, SUAR, Maďufa, Aloxxi, HK Slovan Duslo Šaľa

Mediálni partneri: TV Severka, fitnesstreneri.sk, regionálne portály zilina.sme.sk, orava.sme.sk, turiec.sme.sk, zvolen.sme.sk, nitra.sme.sk, trnava.sme.sk, prievidza.sme.sk, trencin.sme.sk

www.mozolani.com