Magazín
Trénersky denník: Noro Zajac 16. 2. – 22. 2
dátum: 20.02.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Finalista Zmenárne Marián Ďurana sa mení pred očami. Tréningy s Norbertom Zajacom i dodržiavanie jedálnička prinášajú dobré výsledky.

Trénersky denník Norberta Zajaca (16. 2. – 22. 2)

Strava:

S Majom funguje zatiaľ všetko podľa našich plánov a predstáv. Môj modifikovaný systém Palumbovej diety funguje, nakoľko Majo si pravidelne meria ketózu za pomoci papierových prúžkov, ktoré dostať voľne kúpiť v lekárni a tie mu ukazujú, že je v najvyššom stupni pozitívne, čo je presne to, čo chceme. V nedeľu Majo nacukruje, respektíve nastane nasycovacia fáza, teda použije sacharidy, ktoré bude čerpať z vločiek, zemiakov a ryžových cestovín a ovocia, tuky úplne vysadí a postupom času k večeru sacharidy opäť vymení, ale za veľmi ľahko stráviteľné bielkoviny v podobe bielych rýb a vaječných bielok. Tento deň ho vyradí z ketózy kvôli tomu, aby sme rozbehli opäť metabolizmus na plné obrátky a Majo mal aj zmenu trošku v jeho stravovacom režíme, aj keď tvrdí, že mu to vyhovuje.

 

Tréning:

Od pondelka sme s Majom nabehli na nový tréningový režim, pričom sme si udali fixné tréningové dni – pondelok, utorok, štvrtok a piatok o 13.00 h. Nový tréningový systém spočíva v tom, že opäť ponechávame split full body, teda tréning celého tela, avšak prvú tréningovú jednotku trénujeme na každú partiu jeden viackĺbový cvik silového zamerania počnúc od 8 – 12 opakovaní po 4 série a druhú tréningovú jednotku trénujeme každú svalovú partiu v troch supersériach, pričom sa pohybujeme v rozmedzí od 15 -20 opakovaní. Povedzme teda, že tréning delíme na split A1 a A2. Na veľké svalové partie plánujem dať neskôr aj trojsety. Druhú tréningovú jednotku, respektívne split A2, čo sa týka oddychových páuz je podstatne intenzívnejší. Majo ma naordinované ranné kardio, ale v dôsledku svalovice ho raz, možno 2x vynechal, čo som mu samozrejme vyhovoril, pretože to kardio je dôležité jednak na to, aby ten metabolizmus v ketóze rozhýbal a jednak ide aj o druh aktívnej regenerácie, de facto aby odbúral laktát (kyselinu mliečnu) skôr z tela, z čoho je vlastne tá povestná svalovica. Ako človek to chápem, že si chcel oddýchnuť a pospať, ale ako tréner a profesionál mu to však nemôžem tolerovať, nakoľko nám ide o výsledok a na ten sme časovo limitovaný v rámci projektu Zmenáreň. Avšak je to len drobné pokĺznutie a ja nemôžem absolútne na jeho adresu nič negatívne poznamenať.

S jeho výkonmi a prístupom som spokojný!

Autor: Norbert Zajac 

 

EXTRIFITSLOVAKIA PODPORUJE NORBERTA ZAJACA

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.

 

POZOR: Rady, ako trénovať, cvičiť a stravovať sa nájdete už čoskoro TU

Redukčné kurzy:

- pre mužov BEST BODY

- pre ženy EASY BODY

 

MOZOLANI FIT BODY 2015 podporili:

Organizátor: Mozolani The Fitness Authority

Generálny partner: Spirit gril&bar

Top partner: Tetras

Hlavný partner: Ekomedica

Hlavný mediálny partner: Slovak Sport TV

Hlavný web partner: Diva.sk

Hlavný print partner: sieť regionálnych novín MY

Partneri: ZOC Max, Posilka.tv, Profimas, UNCS, SUAR, Maďufa, Aloxxi, HK Slovan Duslo Šaľa

Mediálni partneri: TV Severka, fitnesstreneri.sk, regionálne portály zilina.sme.sk, orava.sme.sk, turiec.sme.sk, zvolen.sme.sk, nitra.sme.sk, trnava.sme.sk, prievidza.sme.sk, trencin.sme.sk

www.mozolani.com