Magazín
Pečovský: Keď nás hnali diváci, bolo to super
dátum: 09.08.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Iné športy
Žlto-zelení podali v odvetnom dueli 3. predkola Európskej ligy statočný výkon. Chlapci by si zaslúžili postúpiť do play-off, kam sa dostal ich súper HNK Rijeka. Jeden zo žilinských lídrov Viktor Pečovský, ktorý na zápas nastúpil s kapitánskou páskou, keďže Jozef Piaček nemohol hrať, bol pochopiteľne sklamaný z výsledku 1:1, ktorý nestačil na postup (v prvom súboji vyhrala Rijeka doma 2:1).

Piaček nebol ani na súpiske, pričom 26 hodín pred zápasom bol na tlačovej konferencii plný odhodlania hrať?

Jožko sa nešťastne zranil na tréningu deň pred stretnutím. Natiahol si lýtkový sval, pri jednom šprinte pocítil bolesť. Ešte v deň zápasu skúšal, či to pôjde, ale nešlo. Bola to strata, ale na Piačekovom poste dostal šancu mladý Denis Vavro a myslím si, že aj on bol pre mužstvo oporou. Bojovali sme aj za Jozefa, aby si ešte v Európskej ligy zahral, ale žiaľ, nevyšlo to.

Zostať tak tesne pred bránami play-off, to je na šlaktrafenie, nie?

Do Európskej ligy sme išli s tým, že nemáme čo stratiť, ale boli sme už tak blízko od play-off, a tak nás to mrzí dvojnásobne. Škoda nevyužitých šancí, ale taký je futbal. Pri zakončení sme mali aj smolu. Pred zápasom sme si hovorili, že úvod bude dôležitý. Poučili sme sa z prvého stretnutia na pôde súpera, kde sme inkasovali už v 3. minúte. My sme doma mohli tiež skórovať v rovnakom čase. Keby nám to padlo, potom by to bol úplne iný zápas, lebo Chorváti by museli otvoriť hru a to by bola voda na náš mlyn.

Mali ste na to, aby ste vyradili Rijeku?

Chorváti sa na súboj veľmi dobre pripravili aj po taktickej stránke, dopredu sa nehrnuli, ale čakali na brejkové situácie. Do protiútokov sme ich našou hrou veľmi nepúšťali, ale oni strelili vedúci gól a potom sme museli vynaložiť veľa úsilia, aby sme vyrovnali. Mali sme na to, aby sme postúpili, aj v Rijeke sme nebolo oveľa horší, ale futbal sa hrá na góly a tých sme dali menej ako súper.

Vy osobne ste v strede ihriska vyhrávali veľa osobných súbojov,bolo to veľmi náročné v tom tropickom počasí?

Vedeli sme, že tento zápas bude hlavne o osobných súbojoch. Tréner nás na to pripravil a toto sme zvládli. Škoda toho výsledku. Začali sme aktívne, chceli sme naznačiť súperovi, že sa ho nebojíme, čím sme Rijeku trochu zaskočili. Sily ubúdali hráčom oboch mužstiev, ale keď sa ozvalo naše publikum, vtedy nás to naštartovalo. Na tribúnach bola parádna kulisa. Myslím si, že sily by sme mali aj na predĺženie, lebo túžba po play-off v EL bola veľmi silná.  

Fanúšikovia boli naozaj vaším dvanástym hráčom...

Keď nás diváci v závere zápasu hnali dopredu, bolo to super. Ukázali sme im, že futbal hrať vieme. Teraz nám zostáva už len domáca liga a Slovenský pohár. Musíme urobiť všetko pre to, aby sme ich pritiahli aj na tieto duely. Aby nás naďalej podporovali, lebo s ich podporou sa nám hrá lepšie. Účasť v predkolách Európskej ligy bola pre nás vítanou školou. V tíme máme veľa mladých futbalistov. Takéto zápasy na medzinárodnej úrovni nás všetkých môžu posunúť dopredu. Verím, že sa z nich poučíme a že nám to v ďalšej kariére pomôže.

Autor: Ľubomír Chochula

Foto:Jaroslav Zbyňovec