Magazín
Majtán: Predkolá EL boli pre nás veľkou školou
dátum: 09.08.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Iné športy
Žilinskí futbalisti v odvetnom zápase 3. predkola UEFA Europa League nesklamali. Boli lepším tímom ako ich súper HNK Rijeka, ale strelili iba jeden gól, rovnako ako chorvátsky protivník, a tak do play-off tejto súťaže slovenský zástupca nepostúpil, keďže v prvom zápase vyhrala Rijeka doma 2:1. Pritom všetko mohlo byť inak, keby útočník MŠK Žilina Tomáš Majtán premenil svoju šancu v 150. sekunde duelu pod Dubňom.

"Bola to dobrá pozícia. Snažil som sa to usmernil do brány, ale nevyšlo to. Chceli sme sa ujať vedenia, čím by sme dostali súpera pod psychický tlak, ale opak bol pravdou. Bojovali sme celý zápas. Možno nám v koncovke chýbalo viac šťastia," pokrčil plecami Tomáš Majtán.

Kľúčovým momentom stretnutia, ktoré sa hralo v tropickom počasí, bol vedúci gól Rijeky v 50. min z kopačky Pokrivača, čo bolo pre Žilinu veľmi nepríjemné, lebo pri tomto vývoji musela streliť dva góly a žiadny ďalší neinkasovať, aby si vynútila predĺženie. "Túžili sme dať dva góly, nebolo to nereálne, ale proti nám stál kvalitný súper. Chorváti sa spoliehali na rýchle protiútoky a po jednom takom otvorili skóre zápasu. Škoda. Rijeka si potom výsledok strážila, v obrane bola silná a mala dobre organizovanú hru."

Žilina mala po väčšinu zápasu prevahu na ihrisku, z ktorej však vyťažila iba jeden presný zásah, čo na predĺženie nestačilo. Udialo sa to až v 89. min vďaka Mihálikovi. Tento gól prišiel trochu neskoro. Čo na to hovorí Tomáš Majtán? "Mali sme k dispozícii ešte štyri minúty, počas ktorých sme mohli dosiahnuť ďalší gól. Ale je pravdou, že keby sme vyrovnali skôr, potom by sme si vytvoril viac šancí a možno by sme strelili viac gól. Chcem sa touto cestou poďakovať našim fanúšikom, že nás v takom počte (6319 divákov) prišli podporiť. Dúfam, že sa im zápas páčil, hoci sme ich nepotešili víťazným výsledkom ani postupom."

Život ide ďalej, Žilina sa teraz musí zamerať na domácu súťaž. "Sme mladé mužstvo, ešte sa učíme, myslím si, že tieto predkola EL boli pre nás veľkou školou a musíme to zúročiť do budúcnosti. Dúfam, že o rok budeme v pohárovej Európe silnejší po každej stránke."

Ľubomír Chochula