Magazín
V detoxe využívali finalisti šťavy od spoločnosti Ekomedica
dátum: 13.02.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
V tomto ročníku sa naši finalisti znovu stretli s detoxikačnou kúrou (trvala desať dní) a aby to lepšie zvládli, používajú šťavy na prírodnej báze od nášho partnera spoločnosti Ekomedica. Na vlastnej koži si vyskúšali účinky očistenia organizmu.

Na snímke je Jarmila Tabačárová.

 

Jarmila Tabačárová

,,Som rada že som sa stretla s týmito šťavami. Nechutia veľmi lákavo no pôsobia na telo svojimi vynikajúcimi účinkami. Každé ráno začínam so žihľavou ktorá nemá príliš dobrú chuť no moje telo obohacuje o svoje účinky. Vlaste čistí telo a pomáha zo zápalmi. Aloe ja ďalšia šťava, ktorú pijem na lačno ráno. Táto šťava mi počas detoxu zabezpečuje množstvo enzýmov, vitamínov a minerálov .  Ďalej obsahuje veľké množstvo polysacharidov a tým mi vlastne pomáha čistiť telo pri detoxe. Goji je šťava ktorú pijeme pred večerou. Táto šťavička mi pomáha pri chudnutí .Všimla som si, že mi dodáva energiu ,ktorú tak veľmi potrebujem,hlavne počas detoxu. Acai je šťava ktorú pijem pred večerou. Dodáva mi neskutočný príval energie a všetko sa mi potom zvláda ľahšie. Spojením týchto štiav , dvoch ráno nám prečistí celý organizmus a dvoch večer nám dodá stratenú energiu . Preto verím že tieto šťavy nám veľmi pomáhajú zvládať lepšie detox“

 

Na snímke je Jana Šmehylová.

 

Jana Šmehylová

"Tieto šťavy som som pila počas detoxu....Keď mám pravdu povedať, šťavu  zo žihľavy som vypila v pohode, ale aloe vera až taká chutná nebola. Pred obedom som si dávala štavu Acai s Goji. Acai je chuťovo v poriadku, no Goji je hrozne nechutné....Keďže sú 100% ,sú najlepšou alternatívou na očistenie organizmu. Firma EkoMedica nám tiež pribalila krém z kozieho mliečka ,ktorý je užasne voňavý a hydratačný...používam ho aj ja a natieram ním môjho synčeka. Sponzorovi veľmi pekne ďakujem.“

 

Na snímke je Frederika Schlachtová.

 

Čo je detoxikácia?

Detoxikáciou rozumieme očistný proces tela, pri ktorom sa zbavuje škodlivých látok, ktoré ho zaťažujú nielen fyzicky ale aj psychicky. ľudský organizmus sa detoxikuje nepretržite ( vo forme moču, potu ,stolice, dýchaním, avšak aj napriek tomu dochádza ku kumulácii toxických látok v tkanivách. To ma za následok to, že človek sa cíti unavený, trpí vypadávaním vlasov, nechtov, nepravidelnou stolicou a v neposlednom rade aj obezitou.

Preto ako prvý krok v zmene zdravého životného štýlu sme našim finalistom nastolili 10 dňovú detoxikačnú kúru, v ktorej síce už zhodili zopár kíl, no nemýľme sa, je to najmä zadržiavaná voda v tele .Ten pravý tuk, ktorého je nadbytok treba zhodiť poctivým cvičením a pravidelnou vyváženou stravou .Dôležité v tom prípade je sebadisciplína, vytrvalosť a striedmosť!

Vďaka nášmu partnerovi spoločnosti Ekomedica, naši súťažiaci obdržali doplnky vo forme štiav z Aloe Very, Žihľavy, Acai a Goji. Prečo sme zvolili práve tieto prísady?

Aloe vera-. Prečisťuje črevá, osvedčilo sa pri zápalových ochoreniach pečene, pri ochoreniach podžalúdkovej žľazy a pri problémoch so žlčníkom

Žihľava- pomáha inhibovať zápal v močovom a tráviacom ústrojenstve,stimuluje imunitný systém, podporuje krvotvorbu,

Acai- nazývaný aj ,,superpotravina“ ,ktorá je prírodným zdrojom energie, znižuje hladinu LDL (zlého) cholesterolu, napomáha pri udržiavaní kardiovaskulárneho systému, ktorý zabezpečuje cirkuláciu krvi v systéme

Goji- podporuje chudnutie, bojuje proti únave, obsahuje veľké množstvo antioxidantov ,zabraňuje starnutiu celého organizmu zlepšuje stav pleti a zraku.

Tieto vitamínmi nabité šťavy možno niesú najväčším gurmánskym zážitkom, no v čase detoxikácie ani tak nejde o chuť, ako o ich účinok.

 

Jarmila Bodnárová